Платникам акцизного податку! Встигніть подати заявку на поповнення обсягу залишків пального

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

⚡️ АКЦИЗНИЙ ПОДАТОК 2020│2021 ⚡️

Термін подання заявок на поповнення обсягів залишку пального станом на 23.05.2020 відповідно до підпунктів 32-33 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі — ПК) подовжили до 15.01.2021 (включно).

Платникам акцизного податку! Встигніть подати заявку на поповнення обсягу залишків пального

При цьому у такій заявці зазначають:

  • тільки один код пального згідно з УКТ ЗЕД (тобто заповнюють один рядок таблиці);
  • умова оподаткування або «5» (якщо заявка подана без сплати акцизного податку), або «0» (якщо заявка подана зі сплатою акцизного податку).

В подальшому при власному споживанні чи промисловій переробці, або у випадку втрат пального, обсяги якого зазначені у заявці на поповнення залишку пального, складеній відповідно до підпунктів 32-33 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК без сплати акцизного податку (умова оподаткування «5»), складають акцизну накладна форми «П» у одному примірнику з врахуванням наступних особливостей:

  • у верхньому лівому куті акцизної накладної зазначають код операції «1» (власне споживання чи промислова переробка) або «2» (втрачене, зіпсоване, знищене пальне);
  • у верхньому лівому куті акцизної накладної — ознаку щодо умов оподаткування «5»;
  • у лівій частині акцизної накладної — реквізити платника як особи, що реалізує пальне;
  • у правій частині акцизної накладної у рядку «Особа – отримувач пального» зазначають «Неплатник», а до рядка «юридична особа – код за ЄДРПОУ отримувача пального; договір про спільну діяльність – реєстраційний обліковий номер; для фізичної особи – прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта» вносять умовний код «1000000000».

Якщо у платника виникає необхідність переміщення пального, обсяги якого зазначені у заявці на поповнення залишку пального, складеній відповідно до підпунктів 32-33 підрозділу 5 розділу ХХ ПК без сплати акцизного податку (умова оподаткування «5»), з акцизного складу, зазначеного у такій заявці, на інший акцизний склад або акцизний склад пересувний, на такі операції складають акцизну накладну форми «П» у двох примірниках з врахуванням наступних особливостей:

  • у верхньому лівому куті акцизної накладної зазначають код операції «0» та умови оподаткування «5»;
  • у лівій та правій частині акцизної накладної — реквізити платника як особи, яка одночасно є особою, що реалізує пальне та отримує пальне.

Підпунктом 34 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК:

  • визначено платників та види пального, на яких поширюються норми вказаного підпункту;
  • платникам, якими було подано заявки на поповнення обсягів залишку пального зі сплатою акцизного податку (до прийняття змін до ПК щодо подання таких заявок без сплати акцизного податку), надано можливість здійснити в СЕА РПСЕ відповідні коригування та скористатися правом подання заявки на поповнення обсягів залишку пального без сплати акцизного податку;
  • визначено механізм такого коригування.

Зверніть увагу, при здійсненні коригувань в СЕА РПСЕ відповідно до підпункту 34 підрозділу 5 розділу ХХ ПК, заявки на поповнення обсягів залишку пального станом на 23.05.2020 без сплати акцизного податку можуть бути подані тільки до 15.01.2021 (включно).

Платникам акцизного податку! Встигніть подати заявку на поповнення обсягу залишків пального
Денис ПетригаТекст персоны
Чимало СГ для зручності зберігають пальне у пересувних ємностях ближче до місця його використання. Через це у них виникають проблеми навіть у тих, хто є платником паливного акцизу та зареєстрував місце зберігання пального як стаціонарний акцизний склад. Підкажемо, як уникнути цих проблем!

За інформацією Пресслужби ДПС

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акцизний податок в Україні у 2025 році: які товари оподатковують, як розрахувати

Як правильно розрахувати акцизний податок у 2025 році та не допустити помилок у звітності? У цьому матеріалі розбираємо, як нараховувати акциз за основними групами підакцизних товарів — пальним, алкоголем, тютюновими виробами, легковими авто. Розглядаємо зміни для роздрібних продавців, особливості відображення втрат підакцизних товарів у період війни та те, що варто знати бухгалтерам і підприємцям про акцизний податок 2026
113413

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
72247

Декларація про максимальні роздрібні ціни: як скласти та подати

Коли подається декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари, що таке максимальні роздрібні ціни, відповідальність за порушення максимальних роздрібних цін, приклад заповнення декларації про максимальні роздрібні ціни
1016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді