⚡️ ОБЧИСЛЮЄМО СЕРЕДНЮ ЗАРПЛАТУ З 12 ГРУДНЯ БЕЗ ПОМИЛОК ⚡️
З 01.01.2021 діють зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджені постановою НБУ від 24.04.2020 № 56 (далі — Постанова).
Постановою зокрема, уточнено, що платник, якщо це передбачено договором між банком і платником, має право перерахувати кошти на рахунок банку для подальшого їх переказу цим банком на рахунки отримувачів, які відкриті в цьому банку або в інших банках. Банк ініціює переказ цих коштів на підставі меморіального ордера.
Ця новина уже на Facebook, збережіть собі як пам’ятку, щоб уберегтися від штрафів ⏩
При перерахуванні коштів для виплати зарплати більше ніж одному працівникові разом із платіжним дорученням подають відомість, яка має містити такі обов'язкові реквізити:
- номер рахунку отримувача;
- код отримувача;
- сума платежу;
- підписи платника;
- призначення платежу.
Супровідною відомістю виступає супровідний документ, який подає платник під час переказу зарплати. Вона містить перелік обов'язкових реквізитів та загальну суму переказу, зазначену в платіжному дорученні.
Для бухгалтерів це нова відомість. Обов'язкові реквізити даної відомості заповнюють згідно додатку 9 до Інструкції.
Ці новації дозволяють працівникам обирати банк для виплати зарплати. Тож тепер працівник може назвати бухгалтеру власний рахунок за стандартом IBAN, відкритий у будь-якому банку, а бухгалтер сформує відомість для всіх співробітників, незалежно від банку. Далі банк, який обслуговує роботодавця, автоматично переказує суми коштів, на рахунки, надані працівниками.
Однак, норми Постанови спрацюють лише, якщо вказані умови зазначені в договорі із обслуговуючим банком.