Щоб відкрити листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19» застрахована особа, яка має покази до самоізоляції (тобто документ, що підтверджує факт контакту з хворою або ковід-позитивною особою, а саме: довідка з територіального лабораторного центу МОЗ або екстрене повідомлення закладу охорони здоров’я щодо реєстрації випадку коронавірусної хвороби та переліку контактних осіб або наказу підприємства/організації про затвердження списку контактних осіб (по роботі)), має звернутись до свого сімейного лікаря як особисто так і в телефонному режимі. На сьогодні врегульована можливість відкриття листків непрацездатності дистанційно. Тож працівник не має потреби йти до лікарні.
Період тимчасової непрацездатності при ізоляції від COVID-19 -11 не може перевищувати 14 к. дн. від дати останнього контакту з хворою чи ковід-позитивною особою.
Усі застраховані особи мають право на компенсацію від Фонду соцстраху (далі — Фонд) втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19.
Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності, яка викликана ізоляцією від коронавірусної хвороби, становить 50% середнього доходу працівника незалежно від тривалості страхового стажу. Водночас, для медичних працівників Фонд компенсує втрачений за час ізоляції від COVID-19 заробіток у розмірі 100% середнього доходу.
Фонд компенсує застрахованим особам втрачений заробіток за весь час лікування або ізоляції від коронавірусної хвороби, починаючи з шостого дня непрацездатності (перші п’ять днів фінансує роботодавець).
Допомогу новоприйнятому працівникові, незалежно від її виду, обчислюйте відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення). Щоб розрахувати суму допомоги, помножте середньоденний заробіток на...