⚡️ ТІЛЬКИ НАЙВАЖЛИВІШЕ: ЗМІНИ ЯКІ ВПЛИНУТЬ НА ВАШУ РОБОТУ ЗАВТРА ⚡️
Об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств — прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).
Щоб обрахувати об’єкт оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухобліку та фінзвітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (абз.1 п. 44.2 ПКУ).
Платники податку на прибуток (крім платників податку на прибуток, які відповідно до Закону від 16.07.1999 № 996 зобов’язані оприлюднювати річну фінзвітність та річну консолідовану фінзвітність разом з аудиторським звітом) подають разом із податковою декларацією з податку на прибуток квартальну або річну фінзвітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ (абз. 1-3 п. 46.2 ПКУ).
Платники податку на прибуток, які відповідно до Закону № 996 зобов’язані оприлюднювати річну фінзвітність та річну консолідовану фінзвітність разом з аудиторським звітом, подають разом з податковою декларацією за відповідний податковий (звітний) період звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), складені до перевірки фінзвітності аудитором. Згадані звіти подають платники податку згідно з цим абзацом за формою, визначеною згідно з Законом № 996, у порядку, передбаченому для подання декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.
Фінзвітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), які подають відповідно до абз. 1 та 2 п. 46.2 ПКУ — це додаток, зокрема, до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною.
До Декларації з податку на прибуток, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897, додають, зокрема, додатки до рядків Декларації, у тому числі фінзвітність як додаток ФЗ. При цьому у таблиці «Наявність додатків» платниками, які складають фінансову звітність згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами, у відповідних графах «П(С)БО» або «МСФЗ» графи «ФЗ» та у таблиці «Наявність поданих до Декларації додатків – форм фінансової звітності» необхідно проставити позначку «+».
Подають декларацію з податку на прибуток до ДПС. Податкові (звітні) періоди для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ — календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік (п. 137.4 ПКУ).
Розраховують декларацію наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, зокрема, крім:
- виробників сільськогосподарської продукції. Вони можуть обрати «особливий» річний податковий (звітний) період, який починається з 01 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року (абз. 1 пп. 137.4.1 ПКУ).
Річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку: - що зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році (пп. «а» п. 137.5 ПКУ);
- виробників сільськогосподарської продукції ( пп. «б» п. 137.5 ПКУ);
- у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний період, не перевищує 40 млн грн. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи (пп. «в» п. 137.5 ПКУ).