В якому розмірі виплачують одноразову допомогу потерпілому від нещасного випадку на виробництві

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Якщо страховий випадок настав після 01.04.2024 та втрата працездатності становить 100%, — розмір виплати складатиме 56 000 грн

В якому розмірі виплачують одноразову допомогу потерпілому від нещасного випадку на виробництві

Розмір одноразової допомоги потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання визначають відповідно до ступеня втрати професійної працездатності, який встановлює медико-соціальна експертна комісія (МСЕК), виходячи з розрахунку семи мінімальних заробітних плат (МЗП), встановлених законом на день настання права потерпілого на страхову виплату.

У разі якщо страховий випадок настав після 01.04.2024 та втрата працездатності становить 100%, — розмір виплати складатиме 56 000 грн (8000 грн × 7).

Якщо під час розслідування нещасного випадку встановили, що ушкодження здоров’я настало не лише з вини роботодавця, а і внаслідок порушення потерпілим норм про охорону праці, розмір одноразової страхової виплати зменшують, але не більш як на 50%.

У разі коли потерпілому вперше встановили сукупний відсоток втрати професійної працездатності за декількома страховими випадками та по одному з них встановили, що ушкодження здоров’я настало не лише з причин, що залежать від страхувальника, а і внаслідок порушення потерпілим законодавства про охорону праці, тоді розмір одноразової допомоги розраховують за кожним страховим випадком та зменшують відповідно до страхового випадку, за яким установили вину потерпілого.

Якщо під час подальших обстежень МСЕК встановить потерпілому вищий ступінь втрати стійкої професійної працездатності з урахуванням іншої професійної хвороби або іншого каліцтва, пов’язаного з виконанням трудових обов’язків, одноразову страхову виплату визначають відповідно до відсотка, на який збільшили ступінь втрати працездатності у порівнянні з попереднім обстеженням МСЕК, виходячи з розрахунку 7 МЗП, встановлених законом на день настання права потерпілого на страхову виплату.

Нагадуємо, виплату одноразової допомоги потерпілому від нещасного випадку на виробництві здійснюють відповідно до:

  • статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV;
  • Порядку призначення, перерахування та здійснення страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, затвердженого постановою ПФУ від 26.01.2024 № 4-1.

За інформацією ПФУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12024

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52406

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді