Аграрні розписки в Україні: прогнози розвитку

⚡️ ВІДКРИТТЯ РИНКУ ЗЕМЛІ: ЩО АГРАРІЮ ВРАХУВАТИ ВЖЕ ЗАРАЗ ⚡️

Аграрні розписки в Україні: прогнози розвитку

Оскільки ринок аграрних розписок в Україні розвивається та зростає, від початку 2021 року агровиробники видали майже 1700 аграрних розписок.

Найактивніше користуються залученням фінансування за аграрними розписками ТОП-5 регіонів-лідерів: Київщина, Миколаївщина, Полтавщина, Рівненщина та Вінниччина.

Упродовж останніх двох років 60-70% фермерів, що видають аграрні розписки, працюють з інструментом повторно. Аграрні розписки довели свою дієвість та ефективність на практиці та стали частиною звичного інструментарію у понад 3 000 агровиробників.

Щоб реалізувати потенціал аграрних розписок в сільському господарстві, розробили проєкт закону №2805-Д. Він дозволить вдосконалити аграрні розписки – зробити інструмент дешевшим та простішим в користуванні, а отже – збільшить обсяги фінансування в агросектор.

Законопроєкт пропонує перетворити аграрну розписку в неемісійний цінний папір, що існує у формі електронного документу в Реєстрі аграрних розписок. Користувачі – агровиробники та кредитори – зможуть самостійно здійснювати операції з розписками безпосередньо в Реєстрі (на противагу поточному обов’язковому нотаріальному посвідченню) через ідентифікацію за електронними цифровими підписами.

Законопроєкт №2805-Д також передбачає розширення варіантів застави різними категоріями сільськогосподарської продукції, яку можна передавати в заставу за аграрною розпискою. Наразі аграрні розписки ефективно використовуються у рослинництві. Диверсифікація наявної позитивної практики в тваринництво, садівництво, первинну переробку сільгосппродукції дозволить агровиробникам з цих сегментів залучати фінансування чи інші необхідні ресурси, а кредиторам бути впевненими в поверненні наданих позик.

Ще одним нововведенням запропонованих законодавчих змін є те, що за бажанням кредитора аграрну розписку можна буде перевести для обігу в системі НДУ. Розвиток вторинного ринку аграрних розписок створить можливості рефінансування для кредиторів, що дозволить їм покращувати комерційні умови кредитування агровиробників.

Законопроєкт підтримав Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики. Наступний очікуваний етап ― розгляд законопроєкту у першому читанні Радою.

За матеріалами Інформаційно-аналітичного порталу АПК України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3346

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1350

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28628

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді