Як податківці проводитимуть електронний аудит ВПП із 27.08.2021 року

✍ 7 порад, щоб відзвітувати за ІІ квартал у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

 е-аудит для ВПП

Податківці вживають комплекс заходів щодо впровадження процедури електронного аудиту.

Необхідними передумовами для впровадження процедури е-аудиту для ВПП є:

  • встановлення п.85.2 ПКУ обов’язку надання ВПП на запит контролюючого органу в електронній формі передбачених документів.
  • затвердження наказом Мінфіну від 15.09.2020 № 561 «Про затвердження Змін до Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки» загальних вимог до надання електронних документів, формату та порядку надання електронних документів.

Порядок надання документів великого платника податків в електронній формі затверджено наказом Мінфіну від 07.11.2011 № 1393.

Електронний аудит платників податків базується на інформації, отриманій від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T).

SAF-T – це стандартизований формат надання платниками податків бухгалтерської та фінансової інформації в електронному вигляді до податкових органів, що містить експортовані з вихідної системи обліку достовірні дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань, а також зміни у фінансово-господарському стані платника податків за певний період. Такий файл є легким у використанні та призначений для здійснення заходів податкового контролю із застосовуванням спеціалізованого програмного забезпечення.

За отриманими результатами автоматизованої обробки отриманого файлу відбуватиметься податкова перевірка.

Наказ № 561 набирає чинності з 27.08.2021 року.

За матеріалами Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20034

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34993

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді