З 1 вересня за недостовірні дані про кінцевих бенефіціарів в ЄДР штрафуватимуть

Обов’язок юросіб підтримувати відомості про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юрособи в актуальному стані

кінцевий бенефіціарний власник

Мін’юст нагадує, що Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 № 361-IX (далі — Закон № 361) зобов’язує юросіб:

  • мати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (далі — КБВ) або його відсутність та структуру власності;
  • подавати інформацію про КБВ або про його відсутність та структуру власності для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР) у порядку, що визначили Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV (далі — Закон № 755).

Також Закон № 361 передбачає обов’язок юридичних осіб підтримувати відомості про КБВ та структуру власності юридичної особи в актуальному стані.

Встановили, що у разі виявлення органом держвлади, правоохоронним органом, суб’єктом первинного фінансового моніторингу (далі — СПФМ), іншою особою (якщо інформація стосується такої особи) розбіжностей між відомостями про КБВ та структуру власності юридичної особи (зокрема, виявлення неповноти, неточностей чи помилок в інформації про КБВ та/або структуру власності такої особи, що міститься в ЄДР) такий орган, суб’єкт або особа протягом 10 робочих днів з дня їх виявлення направляє повідомлення про виявлені розбіжності держателю ЄДР (ст. 51 Закону № 361).

У свою чергу СПФМ зобов’язаний повідомляти держателя ЄДР про виявлення розбіжностей між отриманими ним в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в ЄДР відомостями про КБВ та структуру власності клієнта (зокрема, про виявлення неповноти, неточностей чи помилок в інформації про КБВ або про структуру власності такого клієнта, що міститься в Єдиному державному реєстрі) — протягом 10 робочих днів з дня виявлення розбіжностей (ст. 8 Закону № 361).

Держателем ЄДР є Мін’юст, який вживає організаційних заходів, пов’язаних із забезпеченням функціонування ЄДР.

Процедуру повідомлення Мін’юсту як держателя ЄДР визначили Порядком повідомлення держателя Єдиного державного реєстру про виявлення розбіжностей між отриманими СПФМ в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в Єдиному державному реєстрі відомостями про КБВ та/або структуру власності юридичної особи (наказ Мін’юсту від 12.07.2023 № 2542/5; далі — Порядок повідомлення).

Наказом Мін’юсту «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 12 липня 2023 року № 2542/5» від 18.03.2024 № 727/5 відтермінували впровадження Порядку повідомлення до 01 вересня 2024 року.

Після набрання чинності наказом Мін’юсту від 12.07.2023 № 2542/5, на офіційному вебсайті Мін’юсту створять рубрику «Повідомлення держателя Єдиного державного реєстру про виявлення розбіжностей між отриманими СПФМ в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в Єдиному державному реєстрі відомостями про КБВ та/або структуру власності юридичної особи», в якій розмістять передбачені пунктом 7 Порядку повідомлення сертифікат шифрування та адресу електронної пошти.

Порядок притягнення до відповідальності та порядок визначення розмірів штрафів за порушення у сфері державної реєстрації юридичних осіб, затвердив Мін’юст наказом від 13.09.2023 № 3258/5.

Ним керуватиметься Мін’юст, коли притягуватиме осіб до відповідальності за порушення, передбачені частиною четвертою статті 35 Закону № 755.

За інформацією Мін’юсту


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
638

Порядок ліквідації підприємства

Ліквідація — це одна з форм припинення діяльності суб’єкта господарювання. Відсутність правонаступництва, тобто передачі прав та обов’язків третій стороні, відрізняє її від реорганізації. Яка послідовність дій при ліквідації, у якій черзі погашаються борги та як звільнити працівників при ліквідації? Що таке ліквідаційний баланс підприємства? Розглянемо, як здійснюється ліквідація юридичної особи у 2024 році з огляду на воєнний стан
82322

Бухгалтерська довідка: коли та як складати

Консультація допоможе оформити бухдовідку якщо затримуються документи від контрагента, треба виправити помилку або задокументувати госпоперацію, коли немає типової форми первинки. Як застосовувати бухдовідку — вчергове роз’яснив Мінфін, а експерт підготувала колекцію зразків бухдовідок для різноманітних ситуацій
87918

Послуги кейтерингу: облік та організація

Одне з віянь сьогоднішнього часу – спрощення та передача несуттєвих для підприємства, закладу, установи процесів іншим, більш професійним у цьому виконавцям. Кейтеринг – що це, навіщо він потрібен та як вести облік кейтерингу
3127

Облікова політика підприємства

В обліковій політиці підприємство закріплює свій вибір у варіативних правилах ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. Або ж — зазначає свій підхід до обліку, якщо нормативка не передбачає варіантів обліку щодо окремих операцій. Облікова політика не раз була надійним помічником підприємств під час судових тяжб із податківцями. Тож підходьте до її розробки стратегічно, а головне — дотримуйтесь обраних в ній правил, щоб сформувати механізм захисту у разі претензій фіскальних органів та можливих судових спорів
90616

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді