10 помилок при заповненні Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній

ДПС розробила інфографіку, яка містить як приклади найпоширеніших помилок при заповненні Повідомлення про участь у МГК, так і конкретні поради щодо їх недопущення в подальшому

Які особливості складання Повідомлення про участь у МГК: інформаційний лист ДПС № 24

На основі щорічного моніторингу поданих Повідомлень про участь у міжнародній групі компаній ДПС узагальнила помилки платників при заповненні Повідомлення про участь у міжнародної групи компаній (далі — МГК).

До найрозповсюдженіших помилок увійшли такі помилки (в залежності від частоти їх допущення платниками):

1. Невірне заповнення адреси материнської компанії (далі — МК) або учасника МГК — у графах 21.1 — 21.13, 30.1 — 30.13 зазначається інформація про складові адреси МК та учасника МГК. Графи 21.5 — 21.6, 30.5 — 30.6 (інформація про місто) є обов’язковими для заповнення.

2. Використання кирилиці при заповненні граф англійською мовою — у графах 7.2, 14.2, 21.4, 21.6, 21.8, 21.10, 22.2, 24.2, 30.4, 30.6, 30.8, 30.10, 31.2 зазначається інформація у перекладі на англійську мову.

3. Незаповнення інформації про код юрисдикції, в якій знаходиться адреса МК, — у графі 20 зазначається інформація про код юрисдикції (держави, території), в якій знаходиться адреса МК МГК;

4. Невірне заповнення інформації про звітний період — у графі 1.1 зазначається інформація про звітний період. Це значення повинно відповідати останньому календарному дню року, який є звітним для платника податків.

5. Незаповнення дати, яка є останнім днем фінансового року, — у графі 8 зазначається дата, яка є останнім днем фінансового року, за який готуєте консолідовану фінансову звітність МГК.

6. Незаповнення коду, що відповідає типу юридичної адреси МК — у графі 19 зазначається один із кодів (OECD301, OECD302, OECD303, OECD304, OECD305), що відповідає типу юридичної адреси МК МГК.

7. Незазначення найменування МГК — у графі 7.1 зазначається найменування МГК, за якою група є загальновідомою, якщо це найменування відрізняється від найменування платника податків, який подає Повідомлення про участь у МГК.

8. Незаповнення відмітки про те, що МГК не готується консолідована фінансова звітність, – у графі 9 зазначається один із кодів UNC201 або UNC202 щодо підготовки консолідованої фінансової звітності.

9. Невірне заповнення інформації про ІПН (TIN) — у графі 17.1 зазначається ІПН або TIN, який використовується податковими органами юрисдикції (держави, території) податкового резидентства МК МГК, у графі 17.2 зазначається код юрисдикції (держави, території), яка видала ІПН (TIN).

10. Незаповнення інформації про код юрисдикції, в якій знаходиться адреса учасника МГК, — у графі 29 зазначається інформація про код юрисдикції (держави, території), в якій знаходиться адреса реєстрації учасника МГК, за умови, що Звіт у розрізі країн МГК подає уповноважений учасник МГК та сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, дорівнює або перевищує еквівалент 750 млн євро.

Зауважте, самостійне виявлення та своєчасне виправлення помилок убезпечить від негативних наслідків у вигляді застосування штрафів.

За неподання, несвоєчасне подання або надання недостовірної інформації у Повідомленні про участь у МГК передбачена відповідальність платників згідно зі статтею 120 Податкового кодексу України; далі — ПК.

Як приклад, штраф за надання недостовірної інформації в Повідомленні про участь у МГК становить 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року. Зокрема, за 2023 рік — 134 200 грн (50 × 2 684 грн); п. 120.5 ПК.

Поряд з цим штраф, передбачений пунктом 120.5 ПК, не застосовують, якщо платник подав Повідомлення про участь у МГК та/або Звіт у розрізі країн МГК з помилками, які не вплинули:

  • на правильність ідентифікації держави або території, резидентом якої є один або декілька учасників МГК

та/або

  • на правильність ідентифікації кожного з учасників відповідної МГК

та/або

  • на правильність ідентифікації юрисдикції подання Звіту в розрізі країн МГК.

За умови, що такий платник виправив помилки шляхом подання уточнюючого Повідомлення про участь у МГК та/або звіту у розрізі країн МГК самостійно або не пізніше 30 календарних днів з дня одержання повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у Звіті у розрізі країн МГК.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок у декларації з податку на прибуток

У статті розповімо про три можливі способи виправлення помилок та порівняємо їхні переваги та недоліки. Підкажемо, чи нараховувати самоштраф і пеню в умовах воєнного стану. Розберемося, як бути з помилками в фінансовій звітності, на основі якої заповнюється декларація з податку на прибуток
87076

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
401

Податкова декларація з податку на прибуток підприємства

Кому та коли подавати податкову декларацію з податку на прибуток. Розглянемо її оновлену форму та останні зміни. Скористайтеся роз'ясненнями, як подати декларації з податку на прибуток за умов воєнного стану
328237

Податок на прибуток підприємств

Розглянемо актуальні положення про податок на прибуток підприємств 2024/2025. Про строки сплати податку на прибуток та декларування, КІК та мінімальне податкове зобов’язання, зміни після набрання чинності Законом № 4015 — в огляді
198532

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2091

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді