⚡️ ВІДКРИТТЯ РИНКУ ЗЕМЛІ: ЩО АГРАРІЮ ВРАХУВАТИ ВЖЕ ЗАРАЗ ⚡️
«Гній», що зберігають у спеціально відведених для цього місцях, на які отримано відповідні дозволи, а також оприбуткований як вторинна сировина для:
- самостійного, з дотримання обраних технологічних процесів та стандартів, виробництва компосту або іншого виду самостійної переробки «гною»
або
- реалізації «гною» для виробництва компосту або іншого виду переробки «гною» іншими особами,
то такі обсяги «гною» не включають до об’єкту оподаткування екологічним податком.
Обсяги «гною», який втратив свої споживчі властивості у якості сировини для виготовлення органічних добрив, у разі їх захоронення набувають ознак об’єкту оподаткування екологічним податком. Такі відходи, що відповідно до Державного класифікатора відходів ДК 005-96, утворені внаслідок вирощування тварин та виробництва продукції тваринництва та птахівництва, включили до групи відходів 01, класифікаційне угруповання 012, коди 0121.2.6.03 «Екскременти, сечовина та гній (включно струхлявіле сіно та солома) від худоби» та 0124.2.6.03 «Послід пташиний».
Це підтверджує приналежність «гною» до відходів, а за розміщення відходів передбачили справляння екологічного податку.
При обчисленні податкових зобов’язань з екологічного податку за обсяги «гною», як відходів, що належать до IV класу небезпеки відходів, слід застосовувати ставку екологічного податку, встановлену ст. 246 ПКУ.
У ПК передбачили, що у разі розміщення відходів на звалищах, які не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітря або водних об’єктів, ставки екологічного податку збільшують утричі.
Крім того до ставок застосовують коефіцієнт, який встановлюють залежно від місця (зони) розміщення відходів у навколишньому природному середовищі — у межах населеного пункту або на відстані менше ніж 3 км від таких меж ставки екологічного збільшують втричі.
Сільгосппідприємство планує зайнятися додатковим видом господарської діяльності. Як це зробити — у нашому алгоритмі.