Коли і як справляти екоподаток сільгоспникам за розміщення «гною»

Лист ДПС від 19.11.2021 № 25745/7/99-00-04-01-01-07

Коли і як справляти екоподаток сільгоспникам за розміщення «гною»⚡️ ВІДКРИТТЯ РИНКУ ЗЕМЛІ: ЩО АГРАРІЮ ВРАХУВАТИ ВЖЕ ЗАРАЗ ⚡️

«Гній», що зберігають у спеціально відведених для цього місцях, на які отримано відповідні дозволи, а також оприбуткований як вторинна сировина для:

  • самостійного, з дотримання обраних технологічних процесів та стандартів, виробництва компосту або іншого виду самостійної переробки «гною»

або

  • реалізації «гною» для виробництва компосту або іншого виду переробки «гною» іншими особами,

то такі обсяги «гною» не включають до об’єкту оподаткування екологічним податком.

Обсяги «гною», який втратив свої споживчі властивості у якості сировини для виготовлення органічних добрив, у разі їх захоронення набувають ознак об’єкту оподаткування екологічним податком. Такі відходи, що відповідно до Державного класифікатора відходів ДК 005-96, утворені внаслідок вирощування тварин та виробництва продукції тваринництва та птахівництва, включили до групи відходів 01, класифікаційне угруповання 012, коди 0121.2.6.03 «Екскременти, сечовина та гній (включно струхлявіле сіно та солома) від худоби» та 0124.2.6.03 «Послід пташиний».

Це підтверджує приналежність «гною» до відходів, а за розміщення відходів передбачили справляння екологічного податку.

При обчисленні податкових зобов’язань з екологічного податку за обсяги «гною», як відходів, що належать до IV класу небезпеки відходів, слід застосовувати ставку екологічного податку, встановлену ст. 246 ПКУ.

У ПК передбачили, що у разі розміщення відходів на звалищах, які не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітря або водних об’єктів, ставки екологічного податку збільшують утричі.

Крім того до ставок застосовують коефіцієнт, який встановлюють залежно від місця (зони) розміщення відходів у навколишньому природному середовищі — у межах населеного пункту або на відстані менше ніж 3 км від таких меж ставки екологічного збільшують втричі.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3346

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1354

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28637

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді