⚡️ ЯК ШТРАФУВАТИМУТЬ ТИХ, ХТО НЕ ПЕРЕРАХУВАВ СЕРЕДНЮ З/П ДО 04.12.2021
Порядок, затверджений Наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок № 4) передбачає, що юрособа подає до ДПС за основним місцем обліку Розрахунок за відокремлений підрозділ, який:
- не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету;
- не має окремого балансу;
- самостійно не веде розрахунки із застрахованими особами для сплати єдиного внеску на небюджетні рахунки (п. 3 розд. II Порядку № 4).
Заголовна частина Розрахунку містить інформацію:
- про обраний платником тип Розрахунку;
- податкового агента та платника єдиного внеску;
- додатки, що є його невід’ємною частиною, зокрема, додаток 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (4ДФ) до Розрахунку (п. 1 розд. III Порядку 4).
У рядку 09 «Ознака платника єдиного внеску» заголовної частини Розрахунку ЮО позначкою «×» заповнює відповідну ознаку платника податків, а саме:
- 091 — роботодавець — якщо Розрахунок подає юридична особа або фізична особа — підприємець, що використовує працю найманих працівників;
- 092 — бюджетна установа;
- 093 — підприємство, організація всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю, зокрема товариств: «Українське товариство глухих», «Українське товариство сліпих»;
- 094 — підприємство, організація громадської організації осіб з інвалідністю.
Позаяк ЮО заповнює рядок 09 заголовної частині Розрахунку з усіма додатками, який подає за себе, відповідно, рядок 09 заголовної частини Розрахунку, який вона подає лише з додатком 4ДФ за НВП, заповнювати не потрібно.