Коли електронний документ вважають прийнятим

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автоматизовану перевірку електронних документів контролюючий орган здійснює у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо такий документ надійшов після закінчення операційного дня.

Коли електронний документ вважають прийнятим

✍ 5 ІДЕАЛЬНИХ ЗРАЗКІВ БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ДОВІДКИ

Першу квитанцію надсилають автору електронного документа протягом двох годин з часу його отримання, в іншому разі – протягом перших двох годин наступного операційного дня (п. 8 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 №557 (далі - Порядок №557)).

Якщо автору протягом встановленого строку після відправки електронного документа не надійшла перша квитанція, електронний документ вважається не одержаним адресатом.

Не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції, якщо інше не встановлюють нормативно-правові акти та Порядок №557, формується друга квитанція (п. 9 розд. ІІ Порядку №557).

Друга квитанція підтверджує про прийняття (реєстрацію) або повідомляє про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. В другій квитанції зазначають:

  • реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа;
  • результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача (підписувачів) електронного документа та автора квитанції).

При наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважають дату та час, зафіксовані у першій квитанції.

Якщо автор надіслав до контролюючих органів кілька примірників одного електронного документа (при виправленні, неотримання першої квитанції тощо), оригіналом вважають електронний документ, який він надіслав останнім до закінчення граничного строку, що встановлює законодавство для подання такого документа. Але за умови, що такий електронний документ правильно сформували та прийняли (зареєстрували), про що автору надійшла друга квитанція про прийняття.

За інформацією ГУ ДПС у Миколаївській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79121

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
718774

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4475

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18084

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді