Коли електронний документ вважають прийнятим

Автоматизовану перевірку електронних документів контролюючий орган здійснює у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо такий документ надійшов після закінчення операційного дня.

Коли електронний документ вважають прийнятим

✍ 5 ІДЕАЛЬНИХ ЗРАЗКІВ БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ДОВІДКИ

Першу квитанцію надсилають автору електронного документа протягом двох годин з часу його отримання, в іншому разі – протягом перших двох годин наступного операційного дня (п. 8 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 №557 (далі - Порядок №557)).

Якщо автору протягом встановленого строку після відправки електронного документа не надійшла перша квитанція, електронний документ вважається не одержаним адресатом.

Не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції, якщо інше не встановлюють нормативно-правові акти та Порядок №557, формується друга квитанція (п. 9 розд. ІІ Порядку №557).

Друга квитанція підтверджує про прийняття (реєстрацію) або повідомляє про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. В другій квитанції зазначають:

  • реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа;
  • результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача (підписувачів) електронного документа та автора квитанції).

При наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважають дату та час, зафіксовані у першій квитанції.

Якщо автор надіслав до контролюючих органів кілька примірників одного електронного документа (при виправленні, неотримання першої квитанції тощо), оригіналом вважають електронний документ, який він надіслав останнім до закінчення граничного строку, що встановлює законодавство для подання такого документа. Але за умови, що такий електронний документ правильно сформували та прийняли (зареєстрували), про що автору надійшла друга квитанція про прийняття.

За інформацією ГУ ДПС у Миколаївській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75632

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13410

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
241043

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді