✍ Нарахування лікарняних у 2021 році: готові приклади
Порядок за яким виявляють у працівника підозру на професійне захворювання, встановлюють та підтверджують професійне захворювання, а також форми відповідних документів, визначає постанова КМУ «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» від 17 квітня 2019 №337 (далі – Порядок №337).
Якщо в працівника є підозри на хронічне професійне захворювання (отруєння), щоб встановити діагноз складають санітарно-гігієнічну характеристику умов праці.
Санітарно-гігієнічну характеристику складає лікар з гігієни праці територіального органу Держпраці за фактичним місцезнаходженням підприємства (установи, організації), де працює хворий, на запит керівника закладу охорони здоров’я, що надає вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, за поданням лікаря-профпатолога.
Щоб віднести захворювання до хронічного професійного, проводять процедуру під час якої встановлюють зв’язок захворювання з умовами праці, згідно з Порядком №337 та Переліком професійних захворювань, затверджених постановою КМУ від 8.11.2000 № 1662.
За інформацією Держпраці у Дніпропетровській області
З 1 жовтня 2021-го повноцінно запрацювали е-лікарняні. Медзаклади більше не видають паперових листків непрацездатності. Як працює система видачі е-лікарняних, як їх оплачувати та що робити з паперовими листками непрацездатності — у коментарі експерта.