
✍ Нарахування лікарняних у 2021 році: готові приклади
Порядок за яким виявляють у працівника підозру на професійне захворювання, встановлюють та підтверджують професійне захворювання, а також форми відповідних документів, визначає постанова КМУ «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» від 17 квітня 2019 №337 (далі – Порядок №337).
Якщо в працівника є підозри на хронічне професійне захворювання (отруєння), щоб встановити діагноз складають санітарно-гігієнічну характеристику умов праці.
Санітарно-гігієнічну характеристику складає лікар з гігієни праці територіального органу Держпраці за фактичним місцезнаходженням підприємства (установи, організації), де працює хворий, на запит керівника закладу охорони здоров’я, що надає вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, за поданням лікаря-профпатолога.
Щоб віднести захворювання до хронічного професійного, проводять процедуру під час якої встановлюють зв’язок захворювання з умовами праці, згідно з Порядком №337 та Переліком професійних захворювань, затверджених постановою КМУ від 8.11.2000 № 1662.
За інформацією Держпраці у Дніпропетровській області
З 1 жовтня 2021-го повноцінно запрацювали е-лікарняні. Медзаклади більше не видають паперових листків непрацездатності. Як працює система видачі е-лікарняних, як їх оплачувати та що робити з паперовими листками непрацездатності — у коментарі експерта.
В огляді розповімо про ведення управлінського обліку на підприємстві. Розкриємо також чотири міфи про управлінський облік і дізнаємося, чи необхідний він вашій компанії
Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)