Виявили самостійно помилки в звіті № 1-ОА: як виправити

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці пояснюють, як подати уточнений розрахунок для виправлення самостійно виявлених помилок у звіті за формою 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв в оптовій мережі»

Тонкощі заповнення звіту про обсяги придбання алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки

Лист ДПС від 14.07.2023 № 1851/ІПК/99-00-09-04-02-06

Форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення затвердив Мінфін наказом від 11.02.2016 № 49 (далі — наказ № 49).

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (далі — Звіт) подають госпсуб'єкти, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до податкової за основним місцем обліку в електронній формі. Звіт складають окремо за кожний місяць та подають до 10 числа місяця, що настає за звітним.

Тож, для виправлення помилок, допущених при заповненні Звітів госпсуб'єкти на заміну вже поданим Звітам можуть подати до ДПС за основним місцем обліку уточнювальні Звіти. Зробити це треба до 10 числа місяця, який настає за звітним (п. наказу № 49).

Якщо ж помилку у поданому ним Звіті виявив госпсуб’єкт самостійно у місяці, наступному за звітним, він зобов'язаний подати уточнений Звіт до кінця місяця, наступного за звітним місяцем.

Уточнювальні звіти подають в електронній формі.

Нагадуємо, за неподання чи несвоєчасне подання Звітів або подання Звітів з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до госпсуб’єктів застосовують фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 17000 грн (ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР).

ЗІР, категорія 113.04


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274897

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310751

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138179

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80413

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді