Жінки, народжені у 1962 року, отримають підвищення до пенсії: але не всі

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

При призначенні пенсій за віком жінкам, які народилися у 1962 році, передбачили щомісячне підвищення в розмірі 9% пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон № 1058) (постанова КМУ від 15.09.2021 № 963.

Жінки, народжені у 1962 року, отримають підвищення до пенсії: але не всі

⚡️ Як застосувати на практиці нові вимоги розрахунку середньої зарплати

Пенсію підвищать за таких умов:

  • дата народження жінки — з 1 січня 1962 року по 31 грудня 1962 року;
  • пенсію за віком призначають відповідно до статті 26 Закону № 1058 вперше — раніше жінка не отримувала будь-яку пенсію.

Жінки, які раніше отримували пенсію по інвалідності, за вислугу років чи у зв’язку з втратою годувальника, при переведенні на пенсію за віком права на підвищення не мають.

Розмір підвищення визначатимуть індивідуально та залежить від розміру пенсії жінки, обчисленої з урахуванням набутого нею страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески. Формула визначили у статті 27 Закону № 1058.

Підвищення встановлюватимуть в межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом № 1058 — 10 прожиткових мінімумів, визначених для осіб, які втратили працездатність.

Враховуючи, що віку 60 років жінки, які народилися у 1962 році, досягають у 2022 році, підвищення до пенсій жінкам в розмірі 9% встановлюють починаючи з 2022 року.

ДОВІДКОВО: жінкам, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, при призначенні пенсій за віком, в т. ч. за зверненнями у 2022 році, встановлюють підвищення до пенсії на умовах та у розмірі, визначеному частиною 3 статті 29 Закону № 1058 — 2,5% за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.

За інформацією ПФУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274902

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310755

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138184

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80413

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді