Коли ДПС присвоює статус звітності «Історія подання»

ДПС нагадує, якщо самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявили помилки у раніше поданій податковій декларації, зобов’язані надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації.

Коли ДПС присвоює статус звітності «Історія подання»

⚡ ЗВІТНІСТЬ З ПДФО ТА ЄСВ: ПРИКЛАДИ, ЗРАЗКИ, ПОЯСНЕННЯ ⚡

Можете не подавати такий розрахунок, якщо уточнені показники зазначите в податковій декларації за будь-який наступний податковий період.

Штрафи не нарахують, якщо подаєте нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання або подаєте у наступних податкових періодах уточнюючу декларацію згідно вимог п. 169.4 Податкового Кодексу України (ПК).

Якщо після подання податкової декларації (далі – Документ звітності) подаєте, до граничного строку, новий Документ звітності із виправленими показниками, поданий раніше Документ звітності стає недіючим та отримує ознаку стану обробки «Історія подання».

Документи звітності зі статусом «Повністю введено», які набули ознаки стану обробки «Вважається неподаним», «Історія подання», «Видалений», після настання граничного строку сплати грошового зобов’язання за такими Документами звітності, система автоматично видаляє з обліку раніше рознесені до інтегрованих карток платника суми грошових зобов’язань.

Таке виключення система проводить датою отримання такої ознаки стану обробки та з використанням відповідних облікових показників (операцій).

Крім того, ознаку стану обробки «Історія подання» отримують Документи звітності, щодо яких передбачено скасування реєстрації (ідентифікацію недіючими). Таке рішення приймає суд або підрозділ податкового органу вищого рівня, відповідальний за адміністрування платежів.

Податківці нагадують, що Документ звітності подавайте з ознакою:

  • «Звітний» – за відповідний базовий звітний період у встановлені ПК строки для такого подання або з порушенням термінів подання;
  • «Новий звітний» – до закінчення граничного строку подання Документу звітності за такий самий звітний період з виправленими показниками після поданого Документа звітності з ознакою «Звітний»;
  • «Уточнюючий» – після граничного терміну подання Документу звітності за такий самий звітний період (з урахуванням строків давності) при виправленні показників поданого Документу звітності.

За інформацією ГУ ДПС у Донецькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
26

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1214

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
644

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2183

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4914

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді