Мінфін визначився з Порядком здійснення перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.
Таку перевірку здійснюватиме апарат ДФС (щодо вищих держпосадовців) та її територіальні органи — ДПІ (щодо всіх інших чиновників) за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
При цьому відомості щодо зазначених у декларації членів сім’ї особи, стосовно якої проводиться перевірка, не перевірятимуть.
При встановленні під час перевірки розбіжностей між відомостями, зазначеними в декларації, та наявною податковою інформацією контролюючий орган, який проводить перевірку, письмово повідомлятиме про них суб’єкта декларування. Останній упродовж 15 робочих днів із дня отримання відповідного запиту має надати письмове пояснення щодо таких розбіжностей та/або копії документів, які підтверджують достовірність даних у декларації.
Висновок та повідомлення про результати перевірки підписуватиме керівник контролюючого органу (виконувач його обов’язків), що її проводив. Повідомлення не пізніше ніж на третій день із дня реєстрації висновку надсилатиметься спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції та керівнику органу, в якому працює відповідний суб’єкт декларування.
Інформація про результати перевірки, документи (копії документів) щодо її проведення є конфіденційними та зберігатимуться відповідно до закону.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»