Чи обов’язково структура власності має відповідати оприлюдненим зразкам: відповідь Мінфіну

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Лист Мінфіну від 04.01.2022 № 26110-03-5/15

Чи обов’язково структура власності має відповідати оприлюдненим зразкам: відповідь Мінфіну Фінмоніторинг: як стати на облік і повідомляти про фінансові операції ⏩

До Мінфіну надходять численні звернення, що держреєстратори відмовляють у здійсненні реєстраційних дій з підстав невідповідності структури власності юридичної особи зразкам складання схематичного зображення структури власності, які оприлюднили на офіційному вебсайті Мінфіну.

Мінфін нагадав, що за статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 N 755-IV юридичні особи повинні:

  • мати інформацію про КБВ та структуру власності;
  • підтримувати інформацію про КБВ та структуру власності в актуальному стані;
  • оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.

Тобто обов’язок складання структури власності та встановлення інформації про КБВ законодавством покладено на юридичних осіб.

Положення про форму та зміст структури власності (далі — Положення), в якому відобразили форму і зміст структури власності, яку з метою встановлення КБВ в обов’язковому порядку надають державному реєстратору.

Разом з тим Мінфін відповідно до абзацу другого пункту 3 Положення розробило зразки складання схематичного зображення структури власності та оприлюднило їх на своєму офіційному вебсайті (mof.gov.ua/uk) в рубриці "Діяльність / Фінансовий моніторинг / Зразки складання схематичного зображення структури власності".

Мінфін наголосив, що оприлюдненні на сайті зразки складання схематичного зображення структури власності є лише прикладами, які можуть використовувати юридичні особи для складання ними структури власності. Їх юрособа змінює в залежності від специфіки утворення, форми власності та підпорядкування, особливостей та обставин володіння власністю даної юридичної особи.

Зазначену інформацію доведуть до відома державним реєстраторам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12028

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52410

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді