За якою ставкою юрособи розраховують податок на нерухомість у Криму

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Юридичним особам — власникам об’єктів нерухомості на території АР Крим та м. Севастополя пропонується подавати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням податкові декларації та сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за ставками, встановленими сільською, селищною або міською радами за місцезнаходженням такої юридичної особи

Відповідно до підпункту 10.1.1 Податкового кодексу України (ПК), податок на майно належить до місцевих податків. Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м2 бази оподаткування (пп. 266.5.1 ПК).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Платники податку — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року й до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (пп. 266.7.5 ПК).

Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (пп. 266.9.1 ПК).

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII (далі — Закон № 1207) територія АР Крим та м. Севастополя визначається тимчасово окупованою територією.

Статтею 1 Закону № 1207 встановлено, що тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Також Законом України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII запроваджено вільну економічну зону Криму, визначено особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій частині території України згідно зі статтею 13 Закону № 1207.

Звільнення юридичних осіб від подання звітності та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, Законами № 1207 та № 1636 не передбачено.

Тож юридичним особам — власникам об’єктів нерухомості на території АР Крим та м. Севастополя пропонується подавати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням податкові декларації та сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за ставками, встановленими сільською, селищною або міською радами за місцезнаходженням такої юридичної особи.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12037

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді