Нарешті впорядковано реєстрацію деяких спадкових справ у Спадковому реєстрі. Метою прийнятого урядом рішення є забезпечення реалізації прав переселенців із зони АТО та Криму на спадкування.
Внесення до Спадкового реєстру відомостей про заведені спадкові справи щодо відповідної категорії осіб здійснюватиметься на підставі заяв, що свідчать про волевиявлення щодо спадкового майна, або вимоги кредиторів. При цьому заявниками можуть бути спадкоємці, виконавці заповіту, особи, заінтересовані в охороні спадкового майна.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
До Спадкового реєстру, зокрема, вноситимуть відомості про:
- спадкодавця;
- номер спадкової справи, дату та місце її заведення, місце зберігання;
- видачу свідоцтва про право на спадщину;
- визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним (вид, дата та номер документа, на підставі якого свідоцтво про право на спадщину визнане недійсним, найменування суду (видавець);
- реєстратора тощо.
Реєстрація заведених спадкових справ у Спадковому реєстрі здійснюватиметься у день заведення спадкової справи.
Підтвердженням факту внесення до Спадкового реєстру відомостей про заведену спадкову справу слугуватиме витяг про внесення реєстраційного запису про заведену спадкову справу до Реєстру в порядку, визначеному Мін’юстом.
Отримання зі Спадкового реєстру відомостей про заведену спадкову справу також здійснюватиметься у порядку, визначеному Мін’юстом.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»