Уряд створив фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

Кабмін заснував Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, затвердив його Статут та забезпечив формування статутного капіталу. Фонд покликаний кардинально змінити правила гри у фінансовому секторі на користь дрібних агровиробників.

Уряд створив фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

✍ ЧАСТКОВА КОМПЕНСАЦІЯ ЄСВ СІМЕЙНИМ ФГ

Фонд надаватиме кредитні гарантії для первинних виробників сільгоспродукції, що обробляють не більше 500 га землі. Гарантії від Фонду надаватимуться на строк до 10 років у розмірі до 50 % непогашеної суми основного боргу перед фінустановою. Це суттєво знизить для банків ризики кредитування дрібних аграріїв. Отже, відсоткові ставки мають стати доступнішими, а строки кредитування – тривалішими.

«Ми створюємо сучасні інструменти для підтримки малих фермерів, адже саме дрібні агровиробники є основою продовольчої безпеки нашої держави: вони виробляють понад 50% усієї сільгоспродукції. Запуск Фонду часткового гарантування кредитів суттєво знизить для банків ризики кредитування дрібних аграріїв. Отже, відсоткові ставки мають стати доступнішими, а строки кредитування – тривалішими», – переконаний Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

За його словами, відсутність тривалої кредитної історії протягом багатьох років позбавляло малий агробізнес можливості інвестувати кошти в розвиток. Відсотки за кредитами для них були в середньому на 5–7 % вищі, ніж для «великих» аграріїв. Тож дрібні агровиробники віддавали перевагу «коротким» кредитам для покриття поточних потреб.

«Ми хочемо, щоб аграрії залишалися на своїй землі та мали всі умови й можливості для розвитку. Так втілюється основна місія земельної реформи – “Своє на своїй землі!”», – резюмував Роман Лещенко.

За інформацією Мінагрополітики


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік весняно-польових робіт

Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
3399

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
862

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3382

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1385

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді