⚡️ Обліковуємо використання врожаю зерна на сівбу
На своїй офіційній Facebook сторінці заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба розповів, як вплине запровадження електронних ТТН на агробізнес.
Довідково: з 1 серпня 2022 року е-ТТН стане обов’язковою для всіх вантажних перевезень територією України.
Що дасть запровадження е-ТТН агробізнесу
Основна перевага впровадження е-ТТН ― використання безпаперового документообігу та спрощення процесу обміну ТТН між сторонами процесу вантажних перевезень, зокрема в агросекторі.
Перехід на електронні е-ТТН дозволяє миттєво погоджувати та підписувати з контрагентами документи на вантажоперевезення, унеможливлює втрату документів, як це буває з паперовими документами, та забезпечує прозорість бізнес-процесів.
На міжнародному рівні поки що йде активна підготовка до розроблення і запуску e-CMR – єдиного документу для міжнародних вантажоперевезень автомобільним транспортом, який, зокрема, в ЄС використовуватимуть для всіх перевезень між країнами-членами ЄС.
Який механізм запровадження товарно-транспортної накладної в АПК
ТТН стосуються трьох учасників: вантажовідправник, перевізник, вантажоодержувач. Відповідно до чинного законодавства, для кожного з них повинні бути створені окремі примірники накладної. Але нині бізнес щоразу друкує 4 примірники ТТН, щоб останній з усіма підписами повернувся до замовника, і той розрахувався із перевізником.
Перехід на е-ТТН дозволить спростити процес оформлення вантажу. Оскільки е-ТТН стане обов’язковою до застосування вже 1 серпня 2022 року, уже зараз компаніям варто обирати провайдера електронного документообігу (ЕДО), з яким вони б хотіли працювати, та починати перелаштовувати свої бізнес-процеси під вимоги е-ТТН.
На експорт якої агропродукції потрібно буде складати ТТН
Е-TTН, як і паперову ТТН, використовуватимуть лише для перевезень в межах України. Вона поширюватиметься на всі види вантажних перевезень, зокрема на всі перевезення усіх категорій агротоварів. У цьому випадку не йдеться про експорт товарів і міжнародні перевезення, тобто е-ТТН при міжнародних перевезеннях не використовуватимуть.
МПЗ зачепило як єдинників, так і загальносистемників. Дісталося і фізособам, і юрособам. Розберімося, чи доведеться аграріям платити більше податків.