Нацбанк уточнив порядок виконання інкасового доручення (розпорядження) на стягнення коштів (податкового боргу) з рахунків платників податків в українських банках.
Нагадаємо, що таке стягнення здійснюється за рішенням керівника контролюючого органу і без звернення до суду. Але тільки тимчасово, до 01.07.2015, та за наявності певних умов.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Відповідні умови, визначені пунктом 32 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України. І вони охоплюють випадки, коли податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов’язання, самостійно визначеного платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у встановлені строки. Причому лише якщо такий податковий борг перевищує 5 млн. грн. та немає зобов’язань держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов’язань.
Отже, до 01.07.2015 банки приймають та виконують інкасове доручення (розпорядження) на стягнення податкового боргу, оформлене органом ДФС на підставі рішення його керівника. У реквізиті «Призначення платежу» такого інкасового доручення (розпорядження) має зазначатися дата видачі та номер (якщо він наданий) рішення керівника органу ДФС. Саме рішення керівника органу ДФС, на підставі якого оформлено інкасове доручення (розпорядження), банку не подається.
Постанова чинна з 18.04.2015 та діятиме до 01.07.2015.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»