Як працюють в Україні SWIFT і міжнародні системи грошових переказів в умовах воєнного стану

НБУ на своїй сторінці «Фейсбук» розповів про роботу міжнародних систем грошових переказів

SWIFT — це міжнародна міжбанківська система передавання інформації та здійснення платежів. Її послугами користуються близько 11 тис. банків і фінансових установ у понад 200 країнах світу.

Чим відрізняються перекази через SWIFT і через міжнародні системи грошових переказів (наприклад, Western Union)?

Перекази через SWIFT — це перекази коштів з банківського рахунку на банківський рахунок. Такі перекази не швидкі, можуть іти протягом 1—3 днів.

Перекази через міжнародні системи грошових переказів (наприклад, Western Union) — це миттєві перекази, які не потребують відкриття рахунку в банку. У міжнародної системи грошових переказів є власна база, куди заноситься ваш переказ, і за допомогою цієї бази, знаючи номер переказу, можна отримати надіслані кошти.

Чи можу я отримати кошти в Україні, переказані мені з-за кордону через SWIFT або міжнародні системи грошових переказів (Western Union тощо)?

НБУ не вводив обмеження на більшість переказів з-за кордону. Заборона стосується виключно переказів, пов’язаних із РФ та Республікою Білорусь, а також переказів у російських і білоруських рублях.

Тобто ви можете отримувати перекази з-за кордону, якщо вони не підпадають під наведену заборону.

Як отримати готівку в іноземній валюті, якщо я отримав на свій рахунок відповідний переказ через SWIFT?

Варіант 1. Щоденно знімати в касі відділень вашого банку, які працюють, іноземну валюту в еквіваленті 30 тис. грн (це, наприклад, трохи більше 1 тис. дол. США, або близько 900 євро).

Варіант 2. Конвертувати відповідні кошти в гривню та знімати до 100 тис. грн на день.

Виняток лише для українців, що перебувають на територіях, які під загрозою окупації державою-агресором/державою-окупантом.

Видача готівки здійснюється в межах залишку коштів на рахунку за наявності готівкових коштів у касі філії/відділення. Рішення про видачу таких коштів приймає керівник банку та може делегувати керівникові філії/відділення банку.

Як отримати готівку в іноземній валюті, якщо мені надійшов переказ через міжнародні системи грошових переказів (Western Union тощо)?

Перекази, що здійснюються через міжнародні системи грошових переказів без відкриття рахунків, надходять в Україну без обмежень. Видача готівкових коштів з рахунків клієнтів здійснюється з урахуванням вимог Постанови № 18

від 24.02.2022 року. А саме: якщо вам надійшов переказ через міжнародні системи грошових переказів, то ви можете отримати готівку в іноземній валюті у повному обсязі, але з урахуванням чинних на день отримання обмежень і можливостей відділень банків і небанківських фінансових установ — учасників, відповідних міжнародних платіжних систем.

Чи можу я переказати кошти за кордон через SWIFT або міжнародні системи грошових переказів (наприклад, Western Union)?

Сьогодні більшість переказів з України за кордон заборонені. Винятки — оплата витрат за кордоном, пов’язаних зі смертю громадян, лікуванням у медичних закладах і транспортуванням хворих.

Такі обмеження — необхідний крок зараз для підтримки економіки та фінансової системи в умовах збройної агресії РФ. НБУ поступово послаблює обмеження на валютному ринку, якщо бачить простір і можливості для цього.

Після перемоги України над окупантами РФ обмеження будуть скасовані до довоєнного рівня.

За інформацією НБУ


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Національний кешбек: як і для кого

2 вересня офіційно стартувала програма «Національний кешбек». Зі статті з’ясуєте, в чому вигода, хто може долучитися і як продавцям правильно налаштувати РРО
123

Кошти під звіт: як видавати, обліковувати та оподатковувати

Видача коштів фізичній особі призводить до появи дебіторської заборгованості та супроводжується дотриманням правил звітування по таким коштам. Як документально оформити видачу, подальший облік таких коштів, коли необхідно оподаткувати підзвітні кошти? Дамо відповідь на всі ці питання в цьому огляді
73924

Фінансовий моніторинг у 2024 році

Що слід знати про фінансовий моніторинг при здійсненні своїх платежів, що таке порогові та підозрілі операції, як бути у ситуації відмови банку у проведенні платежу з вимогою довести законність коштів? Яку інформацію про клієнта бухгалтери-підприємці та аудитори мають передавати до Держфінмоніторингу? Кінцеві бенефіціари – хто це та що буде, якщо про них не повідомити. Ці та пов’язані питання – в огляді експерта
71825

Товарний чек: бланк

Товарний чек і його обов’язкові реквізити, форма та зміст товарного чека — у статті
32934

Розрахунки та зобов’язання. База бухпроведень

В одному місці редакція «Експертус Головбух» зібрала для вас найпоширеніші бухгалтерські проведення по розрахункам та зобов’язанням: дебіторській та кредиторській заборгованості, дисконтуванню, порушенню договірних зобов'язань, податкам та зборам. Більше проведень знайдете у рубрикаторі або через пошуковий рядок
117

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді