Мобілізований підприємець і звітність з ПДВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Фізичну особу — підприємця — платника ПДВ не звільнено від обов’язку нарахування, сплати ПДВ та подання звітності з ПДВ

Відповідно до вимог частини третьої статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не припиняється реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців.

Водночас із 8 червня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 № 1275-VII (далі — Закон № 1275), згідно з яким тимчасово мобілізовані на військову службу підприємці та самозайняті особи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку, а також єдиного внеску за себе на весь період такої служби.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Зазначені вище норми Закону № 1275 застосовуються з першого дня мобілізації та протягом всього періоду мобілізації відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014 № 303.

Тож Законом № 1275 фізичну особу — підприємця — платника ПДВ не звільнено від обов’язку нарахування, сплати ПДВ та подання звітності з ПДВ.

Пунктом 49.2 Податкового кодексу України передбачено, що за звітний період, в якому не виникають об’єкти оподаткування, або при відсутності показників, які підлягають декларуванню, податкова звітність не подається.

Відтак, фізична особа — підприємець — платник ПДВ, мобілізований до Збройних сил України, за звітні періоди, в яких відсутні операції з постачання або придбання товарів/послуг та відсутні інші показники, які підлягають декларуванню, не зобов’язаний подавати податкову звітність із ПДВ.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як показати лікарняні в Об’єднаній звітності

Показуйте лікарняні в Додатку Д1 до Об’єднаної звітності з окремим кодами застрахованих осіб. Розподіляйте за місяці, за які їх нарахували. У Додатку 4ДФ суми лікарняних не виокремлюйте. Експерт нагадав основні правила, за якими слід звітувати про суми лікарняних у зарплатній звітності
69

Калькулятор відпустки онлайн: як порахувати відпускні у 2025 році

Калькулятор днів відпустки або калькулятор відпускних допоможе вам швидко і без помилок здійснити розрахунок відпускних онлайн. Використовуйте для цього онлайн-сервіс «Калькулятор відпустки» — збережіть свій час
30629

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9453

Нестандартні ситуації з відпускними: приклади розрахунку

Відпускний сезон — не лише час валіз і мрій, а й період підвищеного ризику для бухгалтера. Неправильний розрахунок відпускних може обернутися штрафами, конфліктами і перерахунками. У статті розглянемо, як правильно обчислювати відпускні у 2025 році з огляду на нові нормативи та покажемо все на прикладах
11700

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді