Відповідно до пункту 206.5 Податкового кодексу України (ПК), операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування.
Це не стосується операцій, визначених пунктом 5 частини 1 статті 86 Митного кодексу (МК), тобто на операції з реекспорту товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та були поміщені у митний режим імпорту і повертаються нерезиденту — стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у цей режим, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або з інших обставин, що перешкоджають його виконанню, якщо ці товари:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- вивозяться протягом шести місяців із дати поміщення їх у митний режим імпорту;
- перебувають у тому ж стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якої були виявлені недоліки, що спричинили реекспорт товарів.
Тож операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту (за винятком операцій з вивезення відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 86 МК) підлягають звільненню від оподаткування ПДВ. Якщо платник податку за такими товарами скористався своїм правом на податковий кредит і в подальшому здійснює їх вивезення у митному режимі реекспорту, то у податковому періоді, на який припадає таке вивезення, платник повинен здійснити нарахування ПДВ. При цьому база оподаткування за такою операцією визначається виходячи з ціни придбання таких товарів.
Операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту відповідно до пункту 5 частини 1 статті 86 МК оподатковуються за нульовою ставкою податку.