Отримали відшкодування вартості ліків, які відпустили за програмою «Доступні ліки»: як скласти податкову накладну

Механізм повного або часткового відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів суб’єктам господарювання, які діють на підставі ліцензії на провадження роздрібної торгівлі лікарськими засобами, за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення визначає Порядок реімбурсації лікарських засобів, затверджений постановою КМУ від 28.07.2021 № 854.

Отримали відшкодування вартості ліків, які відпустили за програмою «Доступні ліки»: як скласти податкову накладну

Як вести медичні записи в умовах війни: оновлені норми

У разі постачання товарів за рахунок бюджетних коштів датою виникнення податкових зобов’язань є:

  • дата зарахування цих коштів на банківський рахунок платника податку

або

  • дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, в т. ч. зменшення заборгованості платника перед бюджетом (п. 187.7 Податкового кодексу України; ПК).

На дату виникнення податкових зобов’язань платник зобов’язаний скласти податкову накладну (ПН) в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у встановлений ПК строк (п. 201.1 ПК).

Під час операції з постачання товарів платник податку — продавець зобов’язаний в установлені строки скласти ПН, зареєструвати її в ЄРПН і надати покупцеві на його вимогу (п. 201.10 ПК).

Отже, за операцією з постачання товарів ПН має складати і реєструвати в ЄРПН особа, яка постачає товари, на особу, якій їх постачають (у т. ч. якщо оплатити чи частково оплатити товари зобов’язана інша особа).

У разі отримання коштів як відшкодування вартості (реімбурсації) відпущених лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» ПН складає продавець — платник ПДВ на отримувача (покупця) — неплатника ПДВ. При цьому, якщо вартість лікарських засобів повністю компенсують за рахунок бюджетних коштів, ПН складають на дату, коли отримали бюджетні кошти на поточний рахунок.

Якщо вартість лікарських засобів частково оплачує кінцевий споживач, а частково компенсує держава з держбюджету, ПН складіть на частину вартості, що:

  • оплачує кінцевий споживач на дату оплати;
  • компенсує держава з держбюджету, на дату, коли отримали бюджетні кошти на поточний рахунок.

Коли складаєте ПН за операціями постачання товарів отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, керуйтеся Порядком заповнення податкової накладної, що затверджений наказом Мінфінану від 31.12.2015 № 1307 (далі — Порядок № 1307).

Під час складання ПН отримувачеві (покупцю), який не зареєстрований як платник податку:

  • у верхній лівій частині ПН у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» зробіть позначку «×» і зазначте тип причини «02 — Складена на постачання неплатнику податку»;
  • у графі «Отримувач (покупець)» зазначте «Неплатник»;
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставте умовний ІПН «100000000000»;
  • рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюйте (п. 8 та 12 Порядку № 1307).

За інформацією ЗІР, категорія 101.16


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9961

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4391

Харчування військовослужбовців: запитання і відповіді

Відповідаємо на запитання читачів щодо організації покращеного харчування військовослужбовців. У цій царині багато неоднозначностей, тому частина рішень — на стадії паростків. Для просування потрібні офіційні роз’яснення, яких немає. Їх отримаємо, об’єднавши зусилля
551

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді