Отримали відшкодування вартості ліків, які відпустили за програмою «Доступні ліки»: як скласти податкову накладну

Механізм повного або часткового відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів суб’єктам господарювання, які діють на підставі ліцензії на провадження роздрібної торгівлі лікарськими засобами, за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення визначає Порядок реімбурсації лікарських засобів, затверджений постановою КМУ від 28.07.2021 № 854.

Отримали відшкодування вартості ліків, які відпустили за програмою «Доступні ліки»: як скласти податкову накладну

Як вести медичні записи в умовах війни: оновлені норми

У разі постачання товарів за рахунок бюджетних коштів датою виникнення податкових зобов’язань є:

  • дата зарахування цих коштів на банківський рахунок платника податку

або

  • дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, в т. ч. зменшення заборгованості платника перед бюджетом (п. 187.7 Податкового кодексу України; ПК).

На дату виникнення податкових зобов’язань платник зобов’язаний скласти податкову накладну (ПН) в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у встановлений ПК строк (п. 201.1 ПК).

Під час операції з постачання товарів платник податку — продавець зобов’язаний в установлені строки скласти ПН, зареєструвати її в ЄРПН і надати покупцеві на його вимогу (п. 201.10 ПК).

Отже, за операцією з постачання товарів ПН має складати і реєструвати в ЄРПН особа, яка постачає товари, на особу, якій їх постачають (у т. ч. якщо оплатити чи частково оплатити товари зобов’язана інша особа).

У разі отримання коштів як відшкодування вартості (реімбурсації) відпущених лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» ПН складає продавець — платник ПДВ на отримувача (покупця) — неплатника ПДВ. При цьому, якщо вартість лікарських засобів повністю компенсують за рахунок бюджетних коштів, ПН складають на дату, коли отримали бюджетні кошти на поточний рахунок.

Якщо вартість лікарських засобів частково оплачує кінцевий споживач, а частково компенсує держава з держбюджету, ПН складіть на частину вартості, що:

  • оплачує кінцевий споживач на дату оплати;
  • компенсує держава з держбюджету, на дату, коли отримали бюджетні кошти на поточний рахунок.

Коли складаєте ПН за операціями постачання товарів отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, керуйтеся Порядком заповнення податкової накладної, що затверджений наказом Мінфінану від 31.12.2015 № 1307 (далі — Порядок № 1307).

Під час складання ПН отримувачеві (покупцю), який не зареєстрований як платник податку:

  • у верхній лівій частині ПН у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» зробіть позначку «×» і зазначте тип причини «02 — Складена на постачання неплатнику податку»;
  • у графі «Отримувач (покупець)» зазначте «Неплатник»;
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставте умовний ІПН «100000000000»;
  • рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюйте (п. 8 та 12 Порядку № 1307).

За інформацією ЗІР, категорія 101.16


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як класифікувати, облікувати та оподаткувати малоцінку в медзакладі

Канцелярське приладдя, господарський інвентар, меблі, посуд, техніка, предмети інтер’єру — все це та багато чого подібного є в кожному медзакладі. Такі речі, попри їхню корить, створюють клопіт бухгалтерам — як їх класифікувати та обліковувати. Розберемо на прикладах
4337

Премії, надбавки, доплати: на що може розраховувати головбух КНП

Робота бухгалтера має належно оцінюватися. Йдеться не лише про заробітну плату, а й винагороду у вигляді премій, доплат чи надбавок. Розглянемо, які можливі додаткові виплати бухгалтерам КНП та як визначити їх розмір
22214

Преміювання в КНП

Як виплачувати премії у медзакладі? Якими нормами керуватися та з ким погоджувати таке рішення? Аби встановити порядок преміювання, достатньо зробити кілька кроків. Яких саме — підкажемо у статті. Дізнайтеся також, як виплачувати, обліковувати й оподатковувати премії медпрацівникам
9509

Зміни в ПДВ-декларації для ЗОЗ

Відзвітуйте з ПДВ за жовтень за оновленою формою декларації — у редакції наказу Мінфіну від 09.08.2024 № 400. Граничний термін, щоб уперше подати її: 20 листопада 2024 року
85

Інвентаризація у медзакладі 2024

Медзаклад має справу з лікарськими засобами, медвиробами, може мати наркотичні і психотропні речовини, прекурсори. Вони мають свої особливості інвентаризацій. У даному огляді – про нюанси проведення інвентаризації у медзакладі-КНП з урахуванням обставин воєнного стану
8274

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді