Кабмін упорядкував процедуру видачі дозволу на ввезення в Україну радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв спецпризначення (далі — РЕЗ і ВП спецпризначення) та, зокрема, особливості такого ввезення.
Нагадаємо, що до РЕЗ спецпризначення відносяться РЕЗ, призначені для здійснення діяльності спеціальних користувачів (Міноборони, СБУ, Держспецзв’язку, МВС, податкової міліції тощо) відповідно до їх функціональних обов’язків.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Ввезення з-за кордону РЕЗ і ВП спецпризначення допускається лише за дозволом, виданим Генштабом ЗСУ, зокрема, суб’єктам господарювання, які здійснюють таке ввезення в інтересах та за заявою спеціальних користувачів.
Рішення про видачу дозволу/відмову в його видачі приймається протягом 10 робочих днів із дня надходження заяви. Внесення будь-яких змін у цей дозвіл не допускається.
Для здійснення митного контролю в пункті пропуску через держкордон суб’єкт господарювання подає до митного органу:
- документ про підтвердження відповідності (підтвердження Генштабом ЗСУ належності РЕЗ і ВП спецпризначення до таких, що дозволені до застосування в Україні);
- дозвіл на ввезення з-за кордону РЕЗ і ВП спецпризначення.
При цьому реквізити обох документів зазначаються у попередній митній декларації.
Перелік РЕЗ і ВП спецпризначення, які ввозяться з-за кордону за наявності дозволу, та форма самого дозволу наведені в додатках до Порядку видачі цього дозволу.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»