Працівник був сумісником, а стає основним: дії роботодавця

Якщо працівник був сумісником, а стає основним працівником —подайте повідомлення про прийняття на роботу.

Працівник був сумісником, а стає основним: дії роботодавця

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

Роботодавці, юридичні або фізичні особи-підприємці, мають подавати повідомлення про прийняття на роботу за укладання трудового договору чи контракту із найманим працівником.

Якщо працівник раніше був оформлений сумісником, а стає основним працівником — видайте наказ про прийняття на роботу на основне місце роботи. Після оформлення наказу — сформуйте Повідомлення, після подання якого працівник може приступати до роботи за посадою як основний працівник.

Таке повідомлення подайте в ДПС до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором або до початку виконання робіт/надання послуг гіг−спеціалістом резидента Дія Сіті.

З 5 січня 2022 року оновлено порядок заповнення та форму Повідомлення про прийняття працівника на роботу. Зокрема, розширено перелік осіб, за оформлення відносин з якими подають Повідомлення:

  • працівники за укладеним трудовим договором — до початку роботи;
  • гіг−спеціалісти резидента Дія Сіті — до початку виконання робіт/надання послуг (Постанова КМУ від 28.12.2021 № 1392 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 № 413 і від 17 квітня 2019 № 328»).

Повідомлення можна подати в електронному вигляді з використанням е−підпису відповідальних осіб у кабінеті.

Повідомлення разом із укладеним трудовим договором, а також оформленим наказом чи розпорядженням роботодавця є підставою для допуску працівника до роботи.

За інформацією ГУ ДПС в Івано-Франківській області


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75617

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13385

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240961

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103784

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді