Нова форма ППР: проєкт Мінфіну

Мінфін розробив проєкт змін до порядку надіслання ДПС податкових повідомлень—рішень, зокрема, доповнив його додатком 31 «Податкове повідомлення—рішення за формою МПЗФ».

Нова форма ППР: проєкт Мінфіну

Камбек реєстрації ПН/РК

Мінфін оприлюднив проєкт наказу від 21.06.2022 «Про затвердження Змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень рішень платникам податків». Ним Порядок приводять у відповідність до Закону України від 30.11.2021 № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Законом № 1914 передбачено для фізосіб — власників/орендарів сільськогосподарських угідь, визначення загального мінімального податкового зобов’язання (далі — ПЗ) ДПС.

Податкове повідомлення—рішення (далі — ППР) на суму позитивного значення різниці між сумою загального мінімального ПЗ та сумою сплачених упродовж звітного року податків, пов’язаних із продажем власної с/г продукції або з власністю на с/г угіддя, надсилають до 1 липня року, наступного за звітним, з детальним розрахунком ПЗ з ПДФО.

Отже, відповідні зміни Мінфін вніс і до Порядку — його доповнили додатком 31 «Податкове повідомлення—рішення за формою МПЗФ».

ППР складають для платників податків — фізосіб, якщо відповідно до законодавства ДПС самостійно визначає ПЗ з позитивного значення різниці між сумою загального мінімального ПЗ та загальною сумою сплачених податків для фізосіб — власників/орендарів с/г угідь.

ППР надсилають у терміни, встановлені ПКУ для визначення загального мінімального ПЗ фізособам — власникам/орендарям с/г угідь.

Якщо наказ затвердять, він набере чинності через 60 днів з дня його офіційного опублікування.

За матеріалами Мінфіну


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як укласти договір оренди сільськогосподарської техніки

Усі суб’єкти господарювання, що реалізують пальне, стали платниками акцизного податку. Навіть передачу пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож фермери, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. Аби уникнути непорозумінь з податківцями, замість договору підряду укладіть договір оренди сільгосптехніки. Підкажемо, що врахувати
5706

Договір контрактації сільськогосподарської продукції

Одна з форм державної підтримки сільськогосподарського виробника — це закупівля в нього продукції. Один зі способів оформити таку закупівлю — договір контрактації. У консультації розповімо про суть такого договору, його правове регулювання, істотні умови, відмінності від інших договорів, а також знайдете зразок договору контрактації
17564

Облікова політика сільськогосподарського підприємства 2024

Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити. Скористайтеся порадами експерта та готовим зразком, які допоможуть провести аудит власного наказу про облікову політику
4737

Преміювання аграріїв: як заохотити працівників і зекономити на податках

Уже котрий рік поспіль аграрії збирали врожай за несприятливих погодних умов, а інколи під час обстрілів і в небезпечних умовах через замінування. Тож роботодавцям варто подбати про преміювання, заохочення та подарунки для працівників до майбутніх свят
893

Зібрали врожай овочів і фруктів: як задокументувати, облікувати та оподаткувати

Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт
71

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді