Що змінює новий Закон про земельні відносини в умовах воєнного стану

Закон спрощує зміну цільового призначення земель — насамперед для розміщення підприємств, що їх евакуювали із зони бойових дій, та об’єктів, де тимчасово перебуватимуть внутрішньо переміщені особи.

Що змінює новий Закон про земельні відносини в умовах воєнного стану

Блокування податкових накладних під час воєнного стану

09.06.2022 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану» від 12.05.2022 № 2247 (далі — Закон № 2247).

Основні зміни, які передбачає Закон № 2247:

1. Надали Держгеокадастру повноваження призупиняти та відновлювати функціонування Держземкадастру за погодженням з Мінагрополітики.

2. Обласні, Київська міська військові адміністрації спільним рішенням визначатимуть перелік підприємств, виробничі потужності яких підлягають переміщенню із зони бойових дій.

3. Дозволили змінювати цільове призначення земельних ділянок:

  • для переміщення виробничих потужностей підприємств, що їх евакуювали із зони бойовий дій;
  • розміщення річкових та морських портів, об’єктів для внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • будівництва мереж електропостачання.

4. Дозволили знімати ґрунтовий покрив на земельних ділянках без робочого проєкту землеустрою у разі:

  • розміщення тимчасових споруд, в яких проживатимуть ВПО;
  • проведення капітальних та інших планових робіт, які проводитимуть тепло-, газо та водопостачальні організації;
  • розміщення місць тимчасового зберігання відходів;
  • аварії чи загрози її виникнення.

5. Перенесли строк внесення плати за землю — на шість місяців із дня скасування воєнного стану.

6. Встановили, що під час воєнного стану для проведення топографо-геодезичних робіт необхідно отримати спеціальний дозвіл від Служби безпеки України.

7. Надали операторам інженерних мереж право безперешкодного доступу до земельних ділянок, на яких розташовані відповідні об’єкти, без попереднього погодження з власниками цих ділянок.

8. Зобов’язали Мінагрополітики затвердити усереднені показники нормативної грошової оцінки (НГО) земель на одиницю площі. Їх застосовуватимуть, коли НГО є обов’язковою, але неможливо надати витяг із технічної документації про НГО земельної ділянки.

За інформацією ВРУ


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як укласти договір оренди сільськогосподарської техніки

Усі суб’єкти господарювання, що реалізують пальне, стали платниками акцизного податку. Навіть передачу пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож фермери, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. Аби уникнути непорозумінь з податківцями, замість договору підряду укладіть договір оренди сільгосптехніки. Підкажемо, що врахувати
5706

Договір контрактації сільськогосподарської продукції

Одна з форм державної підтримки сільськогосподарського виробника — це закупівля в нього продукції. Один зі способів оформити таку закупівлю — договір контрактації. У консультації розповімо про суть такого договору, його правове регулювання, істотні умови, відмінності від інших договорів, а також знайдете зразок договору контрактації
17564

Облікова політика сільськогосподарського підприємства 2024

Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити. Скористайтеся порадами експерта та готовим зразком, які допоможуть провести аудит власного наказу про облікову політику
4738

Преміювання аграріїв: як заохотити працівників і зекономити на податках

Уже котрий рік поспіль аграрії збирали врожай за несприятливих погодних умов, а інколи під час обстрілів і в небезпечних умовах через замінування. Тож роботодавцям варто подбати про преміювання, заохочення та подарунки для працівників до майбутніх свят
893

Зібрали врожай овочів і фруктів: як задокументувати, облікувати та оподаткувати

Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт
71

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді