У зв’язку із реформуванням органів внутрішніх справ унесено низку змін до деяких законодавчих актів України, що регламентують діяльність цих органів.
Основна мета змін — оптимізація структури органів внутрішніх справ, чітке розмежування та усунення дублювання їх повноважень, а також позбавлення окремих підрозділів органів внутрішніх справ невластивих їм функцій.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Насамперед це стосується спецпідрозділів по боротьбі з організованою злочинністю (ГУБОЗ) МВС. Їх буде реорганізовано, приєднавши до інших відділів у структурі МВС із збереженням усіх оперативних напрацювань.
Крім того, ліквідують транспортну міліцію та міліцію у справах дітей, ветеринарну міліцію.
Адже, перші, зі слів чиновників, фактично виконують функції, що належать до компетенції блоку кримінальної міліції та міліції громадської безпеки, маючи при цьому власні управлінські апарати. А це, в свою чергу, призводить до бюрократизації їх діяльності та заважає ефективному використанню людських ресурсів і бюджетних коштів.
Необхідність ліквідації ветеринарної міліції викликана тим, що аналогічні їй функції на сьогодні і так уже виконуються ветеринарною і фітосанітарною службою. У зв’язку з цим облаштування карантинних ветеринарних постів здійснюватиметься за участю місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.