Робоча ситуація дня: Що робити з переплатою військового збору за 2014 рік

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Із жовтня 2014 року підприємство орендує у фізичної особи автівку. Із орендної плати, окрім податку на доходи фізичних осіб, утримували військовий збір. Чи помилка це? Як її виправити?

Із жовтня 2014 року підприємство орендує у фізичної особи автівку. Із орендної плати, окрім податку на доходи фізичних осіб, утримували військовий збір. Чи помилка це? Як її виправити?

Чимало платників податків під час роз’яснювального вакууму після запровадження військового збору вирішили від гріха подалі сплатити суму збору. Бо відповідно до підпункту 1.2 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України у редакції до 01.01.2015 об’єктом оподаткування військовим збором були «… доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами…».

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Тож деякі платники могли трактувати цю норму так, що оподатковувати потрібно інші виплати за цивільно-правовими договорами. До того ж сплачувати його потрібно було не з власної кишені підприємства, а за рахунок виплачуваного доходу.

Про те, як повернути помилково сплачений військовий збір, читайте в експертно-правовій системі «Експертус Податки».


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38845

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12049

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді