Платники отримуватимуть інформацію від органів ДФС упродовж 5 днів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Затверджено Порядок складання та подання запитів на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів ДФС

Затверджено Порядок складання та подання запитів на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів ДФС та форму подання таких запитів. Хоча письмові запити можуть подаватися і в довільній формі.

Запитувачами публічної інформації є фізичні, юридичні особи та об’єднання громадян без статусу юрособи, крім суб’єктів владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Запитувач може звертатися до органів ДФС із запитом незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, та без пояснення причини його подання.

Запит може бути індивідуальним або колективним. Подається він в усній чи письмовій формі, особисто від запитувача або шляхом надсилання поштою (у т. ч. електронною), факсом, телефоном на вибір запитувача.

Запит повинен містити:

  • ПІБ (найменування) запитувача, поштову/електронну адресу, номер засобу зв’язку (якщо є);
  • загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит;
  • підпис і дату при поданні письмового запиту.

Відповідь на запит надається не пізніше 5 робочих днів із дня його отримання. Якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк його розгляду може бути продовжено до 20 робочих днів із обгрунтуванням такого продовження.

Наказ набере чинності з дня його опублікування.

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38848

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12051

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді