Юрособа без сформованого статутного фонду не може перейти на спрощену систему оподаткування

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Суб’єкт господарювання, у якого статутний фонд не сформовано і який має одного або декілька засновників — юридичних осіб, що не є платниками єдиного податку, не може застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності

Відповідно до пункту 291.3 Податкового кодексу України (ПК), юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу XIV ПК, та реєструється платником єдиного податку.

Згідно із підпунктом 291.5.5 ПК, не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи, зокрема, суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

При цьому до набрання чинності Господарського кодексу України (до 01.01.2004) юридичні особи могли створюватись із формуванням статутного фонду або без його формування згідно з законодавством.

Якщо засновниками суб’єкта господарювання, які не є платниками єдиного податку, до 01.01.2004 прийнято рішення не формувати (не створювати) статутний фонд, то на таких засновників не поширюється обмеження щодо розміру частки, яка належить їм, у статутному фонді.

Отже, платниками єдиного податку не можуть бути суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%.

При цьому суб’єкт господарювання, у якого статутний фонд не сформовано і який має одного або декілька засновників — юридичних осіб, що не є платниками єдиного податку, та/або неприбуткові організації (громадські, благодійні), не може застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38851

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12054

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді