Зміни в податковому законодавстві України: запитання й відповіді

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Під час телефонної гарячої лінії начальник управління правової роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олег Басан розповів про основні зміни в податковому законодавстві

Чи передбачено податковим законодавством обов’язок платника податків відображати в податкових деклараціях неузгоджені суми (податкове повідомлення-рішення перебуває на судовому оскарженні)?

Податковим законодавством не передбачено обов’язку платника податків відображати в податкових деклараціях неузгоджені суми.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

До автоматизованої інформаційної облікової системи органів державної податкової служби та до картки особового рахунку платника податку передаються суми зменшення від’ємного значення ПДВ лише після набрання судовим рішенням законної сили (якщо судовим рішенням буде відмолено у задоволенні позову платника податків про скасування відповідного ППР), а зменшення розміру від’ємного значення ПДВ враховується податковою службою в картці особового рахунку при розрахунку податкових зобов’язань лише після набрання таким судовим рішенням законної сили.

Також не передбачено обов’язку відображати неузгоджені суми в декларації та не враховувати їх у розрахунках податкових зобов’язань, податкового кредиту, визначення від’ємного значення та бюджетного відшкодування певного податкового періоду.

За таких обставин платник податку при заповненні рядка 21 декларації з податку на додану вартість, передбаченого для відображення залишку від’ємного значення, який включається до складу податкового кредиту поточного податкового періоду, не може враховувати результати перевірок, проведених органом державної податкової служби (акти попередніх перевірок), оскільки при заповненні зазначеної декларації висновки актів перевірки та сума зменшеного податковим органом від’ємного значення ПДВ є неузгодженою, оскільки відбувалася процедура оскарження податкових повідомлень-рішень у судовому порядку.

Чи можливе застосування податкового компромісу у випадку, коли сума, визначена в ППР станом на 17.01.2015, є узгодженою і платник має намір її оскаржувати, але на даний час платником не подана позовна заява до адміністративної або судової інстанції?

Застосування податкового компромісу у зазначеному випадку є неможливим. Частиною 7 підрозділу 92 Розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПК) визначено, що процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється на неузгоджені суми податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов’язання не узгоджені відповідно до норм ПК.

У 2015 році сільгоспвиробник надає сільськогосподарські послуги, які підпадають під спеціальним режим (оранка, сівба та інше). Замовник розраховується готівкою. Чи можна оприбутковувати готівку в касу за ПКО чи лише через РРО?

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII внесено зміни до ПК та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265).

Згідно з пунктом 1 статті 9 Закону № 265, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Тож підприємства, які надають послуги та проводять розрахункові операції в готівковій формі, мають застосовувати РРО.

Чи відбулися зміни в оподаткуванні ПДВ для книговидавничої діяльності та друкованих ЗМІ?

Режим звільнення від оподаткування податком на додану вартість, визначений підпунктом 197.1.25 ПК, із 01.01.2015 поширюється на операції з постачання (реалізації) таких товарів, які мають статус товарів вітчизняного виробництва, та послуг, а саме — періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (окрім видань еротичного характеру); учнівських зошитів, підручників і навчальних посібників; словників українсько-іноземної або іноземно-української мови; доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва.

Водночас цей режим звільняє від оподаткування податком на додану вартість вказаних операцій та застосовується платниками податку на всіх етапах постачання (реалізації) зазначених вище товарів (продукції) — від виробників такої продукції (у т. ч. суб’єктів книговидання, книгорозповсюдження) до кінцевого споживача.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38852

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12057

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді