Платником податку з роздрібних продажів підакцизних товарів є комісіонер, тобто особа — суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка від свого імені здійснює реалізацію підакцизних товарів через мережу заправних комплексів за готівку або із застосуванням банківських платіжних карток та проводить розрахункові операції на повну суму покупки, навіть якщо товар належить комітенту.
Адже відповідно до підпункту 212.1.11 Податкового кодексу України (ПК), платником податку є особа — суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Під реалізацією підакцизних товарів (продукції) розуміються будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з/без передачею прав власності, за/без плату (компенсацію), незалежно від строків її надання, а також безоплатне відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини та реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів — це продаж, зокрема, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, а також палива моторного альтернативного безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків (абз. перший та другий пп. 14.1.212 ПК).
Слід зауважити, що датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції. У разі реалізації товарів фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок, — дата надходження оплати за проданий товар (п. 216.9 ПК).