Подання податкової декларації з ПДВ за звітні періоди лютий 2015 року та наступні звітні періоди здійснюється за формою і в порядку, затвердженими наказом Мінфіну від 23.09.2014 957.
Так, згідно з новими правилами, графи 2–5 додатка 2 (Д2) до декларації не можуть бути одночасно заповнені в одному рядку.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
При цьому спочатку в графі 1 зазначаються звітний період, у якому виникло значення графи 2 (наприклад, «01.2015»), нижче — у хронологічному порядку (з більш нової дати до більш давньої) звітні періоди, у яких виникли значення графи 3, потім — графи 4, в останню чергу — графи 5.
До граф 2 (рядок 20.2 січневої декларації) та 3 (рядок 24 січневої декларації) потрапляють показники, за винятком тієї частини, яку платник ПДВ спрямував (за бажанням) до рядка 20.1 декларації за лютий.
У графах 4 (непогашене відшкодування на покриття майбутніх зобов’язань) та 5 (неотримане бюджетне відшкодування) показуються залишки станом на 01.02.2015.
До дати подання такої декларації варто звернутися до контролюючого органу, в якому платник стоїть на обліку, для звірки залишків від’ємного значення станом на 01.02.2015 у розрізі податкових періодів їх виникнення.
Пунктом 33 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК) визначено, що за вибором платника податку, залишки від’ємного значення, які виникли (були задекларовані) у звітних періодах до 1 лютого 2015 року:
- або збільшують розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за звітний період, у якому було здійснено таке збільшення (пп. «а» п. 33 підрозд. 2 розд. ХХ ПК);
- або підлягають поверненню платнику (пп. «б» п. 33 підрозд. 2 розд. ХХ ПК).