Особливості самоврядування для окремих районів Донбасу — лише після виборів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Уточнено час набрання чинності деяких положень Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей»

Уточнено час набрання чинності деяких положень Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» від 16.09.2014 № 1680-VII (далі — Закон № 1680).

Зокрема, передбачено, що особливий порядок діяльності органів місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу реалізуватиметься винятково органами місцевого самоврядування, обраними на позачергових виборах.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

При цьому волевиявлення громадян має відбутися відповідно до Конституції України, Закону № 1680 та інших законів України, у тому числі з обов’язковим дотриманням стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів. До участі у спостереженні за виборами мають бути допущені міжнародні безсторонні спостерігачі, для яких мають бути організовані безпечні умови діяльності.

Окремо в документі наголошується на необхідності виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, бойовиків та найманців із території України, а також у недопущенні їх незаконного втручання у виборчий процес.

Вибори мають відбутися з дотриманням гарантій вільного волевиявлення та таємного голосування громадян, виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, які були змушені покинути місця проживання в окремих районах Донбасу. Так само має бути забезпечений і прозорий підрахунок голосів, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.

Закон набере чинності з 21.03.2015.

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір аутстафінгу: зразок

Підбір і передача працівників за договором аутстафінгу — популярна модель у сфері послуг, зокрема в ІТ. Водночас закон її майже не регулює. Це спричинює ризики — як для компанії, так і для персоналу. У консультації: що таке аутстафінг і як він працює; на що звернути увагу під час укладення такого договору; зразок договору аутстафінгу
18278

Як діяти, якщо виникла пересортиця

Причиною нестач або лишків ТМЦ може бути й звичайна плутанина під час здійснення операцій з окремими видами запасів. У такій ситуації, найпевніше, маємо справу з пересортицею. А взаємозалік інвентаризаційних різниць провести можна не завжди. За яких умов це дозволено і якими будуть податкові наслідки пересортиці — у статті
8259

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
15185

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38868

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді