Унесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на спадкування, зокрема, громадянами, які проживають на тимчасово окупованій Російською Федерацією території АР Крим та міста Севастополя, в зоні АТО або переселилися із зазначених територій.
Відповідно до змін місцем відкриття спадщини визнаватимуть місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні цього майна, або вимоги кредиторів. Але тільки у разі, якщо:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- останнім місцем проживання спадкодавця є тимчасово окупована або неконтрольована українською владою територія;
- місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина, у разі відсутності нерухомого майна, знаходиться на відповідних територіях.
Така спадкова справа обов’язково вноситься до Спадкового реєстру, що є електронною базою даних із даними про всі заведені спадкові справи на території України. Це дає змогу будь-якому нотаріусу, незалежно від розміщення державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звернутися до реєстру та перевірити наявність заведеної спадкової справи.
Закон набере чинності з 04.03.2015.
Довідково: на сьогодні місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо воно невідоме — місцезнаходження майна (його основної частини).
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»