З каси підприємства видано 9500 грн. в рахунок орендної плати за землю. Згідно із нормативною грошовою оцінкою орендна плата за землю становить 4460 грн. Як проводити нарахування орендної плати за землю в грошовій формі? Із якої суми потрібно утримувати ПДФО та як відобразити його у звітності?
Згідно зі статтею 21 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161-XIV орендна плата за землю — це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюють за згодою сторін у договорі оренди. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюють з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Якщо договором оренди землі передбачено, що її розмір визначається згідно із нормативною грошовою оцінкою земельної ділянки (тобто становить 4460 грн.), і у орендаря на момент видачі грошей із каси не було заборгованості зі сплати орендної плати за землю, то решту суми можна вважати сплатою орендної плати за землю за певний майбутній період. Іншими словами, орендар виконав своє зобов’язання зі сплати орендної плати за земельну ділянку за такий майбутній період достроково.
Законодавством про оренду землі не заборонено сплачувати орендну плату за земельну ділянку наперед за майбутні періоди. Із суті орендних зобов’язань така заборона також не випливає, так само як і зі звичаїв ділового обороту.
Детально про нарахування орендної плати, утримання ПДФО, військового збору тощо читайте в експертно-правовій системі «Експертус Податки».