Держцентр зайнятості нагадав, що іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в України, яким надано тимчасовий захист, притулок в Україні, яких визнано в України біженцями, особами, котрі потребують додаткового захисту, а також ті, що одержали дозвіл на іміграцію в Україну (далі — іноземці), мають право на зайнятість на підставах і в порядку, встановлених для громадян України.
Однак іноземці, які прибули в Україну для працевлаштування на визначений строк, приймаються роботодавцями на роботу на підставі дозволу на застосування праці іноземців.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Такий дозвіл видається центром зайнятості підприємству згідно з Порядком видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженим постановою КМУ від 27.05.2013 № 437.
У разі безпосереднього звернення іноземців до центру зайнятості, вони повинні пред’явити посвідку на постійне проживання/посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, або якій надано тимчасовий захист тощо.
Іноземці, що мають посвідки на тимчасове проживання в України, вправі звернутися до центру зайнятості незалежно від місця проживання та/або перебування для безоплатного сприяння у працевлаштуванні та одержання інформації про ситуацію на ринку праці.
Іноземці також можуть провадити в Україні інвестиційну, зовнішньоекономічну діяльність тощо.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»