ВСУ висловився щодо коригування зарплати й інших виплат, зокрема, за час відпусток при підвищенні тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві.
Так, обчислення середньої зарплати для оплати часу відпусток або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
При підвищенні тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах, як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, зарплата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої зарплати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.
На госпрозрахункових підприємствах зарплата та інші виплати коригуються з урахуванням їх фінансових можливостей. Рішення приймається органом підприємства, відповідно до повноважень, установлених статутом підприємства.
Тому висновок про те, що спільна постанова гендиректора та профспілкових комітетів підприємства носить винятково погоджувальний характер і не є рішенням уповноваженого органу підприємства, — незаконний. Постанова прийнята на виконання рішення наглядової ради підприємства, вона не була предметом оскарження, є чинною і обов’язковою для виконання на підприємстві.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»