За перевищення обсягу доходу платник єдиного податку сплачує збільшену ставку податку

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Юридична особа — платник єдиного податку четвертої групи, яка за 2014 рік перевищила обсяг доходу визначений для такої групи, повинна сплатити з суми перевищення збільшену ставку єдиного податку (у подвійному розмірі)

Відповідно до пункту 291.4 Податкового кодексу України (ПК) у редакції до 01.01.2015, для юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, як один з критеріїв перебування у відповідній групі платників єдиного податку встановлений граничний обсяг доходу:

  • для четвертої групи — 5 000 000 грн.;

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

  • для шостої групи — 20 000 000 грн.

Згідно з пунктом 293.5 ПК, до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 4, 6 п. 291.4 ПК, для платників єдиного податку четвертої та шостої груп ставки єдиного податку встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 293.3 ПК.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII, який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до глави 1 розділу XIV «Спеціальні податкові режими» ПК щодо умов перебування на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Зокрема, з 01.01.2015 відповідно до пункту 291.4 ПК, суб’єкти господарювання (юридичні особи), які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

  • третя група — юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 грн.;
  • четверта група — сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

При цьому юридичні особи — платники єдиного податку четвертої та шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм глави 1 розділу XIV ПК (п. 4 підрозд. 8 розд. XIX «Прикінцеві положення» ПК).

Тож юридична особа — платник єдиного податку четвертої групи, яка за 2014 рік перевищила обсяг доходу визначений для такої групи, повинна сплатити з суми перевищення збільшену ставку єдиного податку (у подвійному розмірі).

При цьому якщо обсяг доходу, отриманого платником єдиного податку четвертої групи протягом 2014 року не перевищує 20 000 000 грн., то юридична особа з 01.01.2015 вважається платником єдиного податку третьої групи за умови дотримання інших вимог щодо перебування на спрощеній системі оподаткування, встановлених статтею 291 глави 1 розділу XIV ПК.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
48

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39382

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126494

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300970

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді