В Україні звільнятимуть за колабораціонізм: опублікували закон

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

26 червня Президент підписав Закон України від 04.06.2024 № 3768-ІХ, що встановлює додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця. Вже 27.06.2024 документ опублікувала газета «Голос України». Нові норми запрацюють через три місяці

dod_4_df.jpg

Нагадуємо, що 4 червня 2024 року ВРУ розглянула пропозиції Президента України до Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань» (законопроєкт від 05.09.2022 № 7731).

Прийнятий 25.04.2024 Закон України передбачає можливість звільнення громадян, які погодилися на співпрацю з російською федерацією (колаборанти), з підприємств стратегічного значення для економіки і безпеки України та об’єктів критичної інфраструктури, зокрема, атомних електростанцій. Для цього чинне законодавство доповнили поняттям «правила поведінки на підприємстві, в установі, організації».

Зокрема, глава держави пропонував виключити із закону положення, якими працівник зобов'язується інформувати про наявність зв'язків з фізичними особами, місце постійного проживання, реєстрація і перебування яких знаходиться на території держави-агресора або на тимчасово окупованій території України. При цьому за невиконання такої вимоги закон пропонує наділити роботодавця правом розірвати трудовий договір з працівником.

Президент вважає, що використане в законі формулювання «зв'язки з фізичними особами» не має правового визначення і не дає суб'єктам відповідних правовідносин чітко і однозначно розуміти зазначені вимоги і відповідно змісту інформації, яку потрібно надати.

Також, на думку Президента, закон не містив завершеного алгоритму реалізації зазначених норм. Працівник може не володіти інформацією про інших осіб, а роботодавець ситуативно і суб'єктивно реагувати на наявність чи відсутність інформації.

Також Президент України просив упередити правову колізію — і виключити із закону норму про можливість розірвання трудового договору з підстав набрання законної сили вироком суду, яким працівника засудили за вчинення злочину проти основ національної безпеки України, при наявності згоди профспілкової організації, членом якої є працівник.

ВРУ прийняла закон з урахуванням пропозицій глави держави.

Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань» від 04.06.2024 № 3768-ІХ набере чинності через три місяці з дня його опублікування.

Його вже опублікували в «Голосі України» від 27.06.2024 № 66. Тож закон буде чинний з 27.09.2024. Окрім пункту 2 розділу II Прикінцевих положень, який набирає чинності 28.06.2024 ( щодо необхідності приведення КМУ своїх нормативно-правових актів у відповідність до цього закону).

За інформацією ВРУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12027

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52409

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді