Як підтвердити, що працівник має відстрочку від призову: роз’яснення від Мінекономіки

Мінекономіки офіційно роз’яснило, як оформляти бронювання працівників. Зокрема, щодо посвідчень про відстрочку.

ed_pod_2801.jpeg

🎥 РОЗРАХУНКИ ПРИ ВИЇЗНІЙ ТОРГІВЛІ

Лист Мінекономіки від 26.08.2022 № 2714-20/61899-03

Попередньо Мінекономіки листом від 12.07.2022 № 2714-20/47561-03 (далі — лист № 2714) поінформувало про порядок роботи державних органів і підприємств з територіальними центрами комплектування і соціальної підтримки (далі — ТЦК і СП) щодо переоформлення відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації.

Відстрочки видавали військовозобов’язаним за правилами, що передбачає Порядок бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час, затверджений постановою КМУ від 04.02.2015 № 45 (далі — Порядок № 45).

Порядок № 45 передбачає видачу заброньованим військовозобов’язаним посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час (далі — посвідчення про відстрочку).

Строк дії виданих посвідчень про відстрочку завершився 24.08.2022.

Однак деякі держоргани, ТЦК і СП помилково використовують лист № 2714, коли бронюють військовозобов’язаних за порядком, що передбачає постанова КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194 (далі — Постанова № 194).

Пункт 5 Постанови № 194 передбачає, що заброньованому військовозобов’язаному видають витяг з наказу Мінекономіки, який підтверджує відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.

Мінекономіки наголосило, що строк дії відстрочки від призову / бронювання, яку надали відповідно до вимог Постанови № 194 розпочинається з дати прийняття наказу Мінекономіки й завершується відповідно до строку, що зазначили в цьому наказі.


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48975

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82136

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді