Уряд затвердив Порядок ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Кабмін затвердив процедуру, за якою визначають клас небезпеки об’єкта, а також порядок обліку об’єктів підвищеної небезпеки.

obiekty-pidvyshchenoi-bezpeky.png

⚡ ЄСВ для ФОП знов обов’язковий — 2025 ⚡

КМУ постановою від 13.09.2022 № 1030 затвердив Порядок ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та ведення їх обліку (далі — Порядок № 1030).

Цей Порядок визначає процедуру віднесення об’єктів, на яких розміщені установки, сховища (резервуари, посудини), трубопроводи, машини, агрегати, технологічне устаткування (обладнання), споруди або комплекс споруд, що розташовані в межах об’єкта на поверхні землі або під землею.., в яких тимчасово або постійно використовується, переробляється, виготовляється, транспортується, зберігається одна або кілька небезпечних речовин, до об’єктів підвищеної небезпеки відповідного класу.

Пункт 1 Порядку № 1030

Ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки проводять:

  • суб’єкти господарювання — стосовно об’єктів, які перебувають у їх власності або користуванні;
  • замовники будівництва — стосовно об’єктів, що їх проєктують.

Під час ідентифікації об’єктів, інформація про які є державною таємницею, слід дотримувати вимоги відповідних нормативно-правових актів.

Об’єкт підвищеної небезпеки ідентифікують у три етапи.

  1. Складають перелік небезпечних речовин за індивідуальними назвами, класами і категоріями небезпеки із таблиць 1 і 2 додатка 1 до Порядку № 1030. Йдеться про небезпечні речовини, що розміщені або можуть розміщатися у виробничих одиницях на об’єкті згідно з проєктною і технічною документацією.
  2. Складають перелік виробничих одиниць, які містять небезпечні речовини (визначають за пунктом 5 Порядку № 1030).
  3. Визначають масу небезпечної речовини в кожній окремій виробничій одиниці та розраховують загальну масу небезпечних речовин окремо для кожної індивідуальної назви небезпечної речовини.

Інформацію, що визначили на кожному з трьох етапів ідентифікації, вносять до Державного електронного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки (далі —Реєстр). Це роблять для того, щоб:

  • провести автоматичну ідентифікацію об’єкта;
  • сформувати та надіслати ДСНС повідомлення за формою ОПН-1.

ДСНС упродовж 20 робочих днів після того, як отримає від суб’єкта господарювання форму ОПН-1, ухвалить рішення про рівень небезпеки об’єкта або вилучення його з Реєстру.

Після того, як суб’єкт господарювання отримає письмове/електронне повідомлення ДСНС, вважають, що ідентифікацію об’єкта підвищеної небезпеки завершили.

Постанова набере чинності з дня її опублікування. Станом на 16.09.2022 документ офіційно не оприлюднили.

За інформацією Урядового порталу


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12037

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52421

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді