Уряд затвердив Порядок ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки

Кабмін затвердив процедуру, за якою визначають клас небезпеки об’єкта, а також порядок обліку об’єктів підвищеної небезпеки.

obiekty-pidvyshchenoi-bezpeky.png

⚡ ЄСВ для ФОП знов обов’язковий — 2025 ⚡

КМУ постановою від 13.09.2022 № 1030 затвердив Порядок ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та ведення їх обліку (далі — Порядок № 1030).

Цей Порядок визначає процедуру віднесення об’єктів, на яких розміщені установки, сховища (резервуари, посудини), трубопроводи, машини, агрегати, технологічне устаткування (обладнання), споруди або комплекс споруд, що розташовані в межах об’єкта на поверхні землі або під землею.., в яких тимчасово або постійно використовується, переробляється, виготовляється, транспортується, зберігається одна або кілька небезпечних речовин, до об’єктів підвищеної небезпеки відповідного класу.

Пункт 1 Порядку № 1030

Ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки проводять:

  • суб’єкти господарювання — стосовно об’єктів, які перебувають у їх власності або користуванні;
  • замовники будівництва — стосовно об’єктів, що їх проєктують.

Під час ідентифікації об’єктів, інформація про які є державною таємницею, слід дотримувати вимоги відповідних нормативно-правових актів.

Об’єкт підвищеної небезпеки ідентифікують у три етапи.

  1. Складають перелік небезпечних речовин за індивідуальними назвами, класами і категоріями небезпеки із таблиць 1 і 2 додатка 1 до Порядку № 1030. Йдеться про небезпечні речовини, що розміщені або можуть розміщатися у виробничих одиницях на об’єкті згідно з проєктною і технічною документацією.
  2. Складають перелік виробничих одиниць, які містять небезпечні речовини (визначають за пунктом 5 Порядку № 1030).
  3. Визначають масу небезпечної речовини в кожній окремій виробничій одиниці та розраховують загальну масу небезпечних речовин окремо для кожної індивідуальної назви небезпечної речовини.

Інформацію, що визначили на кожному з трьох етапів ідентифікації, вносять до Державного електронного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки (далі —Реєстр). Це роблять для того, щоб:

  • провести автоматичну ідентифікацію об’єкта;
  • сформувати та надіслати ДСНС повідомлення за формою ОПН-1.

ДСНС упродовж 20 робочих днів після того, як отримає від суб’єкта господарювання форму ОПН-1, ухвалить рішення про рівень небезпеки об’єкта або вилучення його з Реєстру.

Після того, як суб’єкт господарювання отримає письмове/електронне повідомлення ДСНС, вважають, що ідентифікацію об’єкта підвищеної небезпеки завершили.

Постанова набере чинності з дня її опублікування. Станом на 16.09.2022 документ офіційно не оприлюднили.

За інформацією Урядового порталу


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103668

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді