Щоб розширити коло інвесторів в економіку України, розмір інвестицій зменшать до 12 млн євро

Кабмін погодив зміни до законодавства, спрямовані на створення сприятливого інвестклімату в Україні.

biznes-asotsiatsiia.jpg

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025

18.10.2022 Кабмін ухвалив відповідний проєкт змін до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» від 17.12.2020 № 1116-IX (далі — Закон № 1116). Тепер документ має розглянути ВРУ.

Зокрема, пропонують розширити сфери реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями:

  • на діяльність у сфері інформації та електронних комунікацій;
  • операції з нерухомим майном;
  • операції у сфері виробництва енергоефективних будівельних матеріалів, кліматичного обладнання та обладнання систем опалення, вентиляції, кондиціонування, гарячого водопостачання.

Щоб розширити коло інвесторів, пропонують зменшити розмір інвестицій до інвестпроєкту, реалізацію якого може підтримати держава. Якщо за законом обсяг інвестицій має перевищувати еквівалент 20 млн євро, пропонують зменшити її до 12 млн євро. Завдяки цьому до інвестування зможуть долучатися не лише великі підприємства, а й середні.

Інвесторам дозволять:

  • розпочати реалізацію проєкту до укладання спеціального інвестиційного договору;
  • внести інвестиції на передпроєктні роботи (підготовка документації, купівля земельної ділянки тощо) обсягом 25% загального розміру значних інвестицій.

Окрім того, законопроєкт встановлює можливість та часові межі для доопрацювання документів і спеціального інвестдоговору, які подав інвестор.

Нагадаємо, Закон № 1116 передбачає, що держава може підтримувати інвестпроєкти у формі:

  • звільнення від сплати окремих податків і зборів;
  • звільнення від оподаткування ввізним митом нового обладнання, що ввозять для реалізації проєкту,
  • забезпечення переважного права землекористування ділянкою державної або комунальної власності для реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями тощо.

За перший місяць з моменту запуску інвестиційної платформи Advantage Ukraine надійшло понад 250 запитів. Нині потенційним інвесторам представили пропозиції на суму понад 400 млрд дол.

За інформацією Урядового порталу

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240929

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді