Графіки відключень світла складатимуть по-новому: інструкція Міненерго

Міненерго внесло зміни до Інструкції про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії.

 electrical-connecting.jpg

ДТЕК відключила світло: чи буде штраф через відсутність Z-звіту

Наказ Міненергетики від 09.12.2022 № 412

Міністерство енергетики наказом від 11.11.2022 № 384 зі змінами, внесеними наказом від 09.12.2022 № 412, затвердило зміни до Інструкції про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії.

Наказом визначили, що графік погодинного відключення (далі — графік) електроенергії складають обсягом до 100%, але не менше 75% від максимального споживання електричної потужності в період з 8:00 до 22:00 години в режимний день замірів грудня попереднього року кожного оператора систем розподілу.

Графіки розподіляють на шість рівних черг, які мають підтримувати обсягом не менше 12,5% від поточного електроспоживання (було не менше 25%). Для складання графіків ураховують схеми електропостачання споживачів першої категорії та об’єктів критичної інфраструктури.

Міненерго не пізніше ніж за одну добу до початку застосування графіків повідомляє про ситуацію щодо постачання електроенергії та необхідність застосування графіків:

  • операторів системи передачі та розподілу (далі — оператори);
  • через ЗМІ/свій сайт — Київську міську та обласні держадміністрації, місцеві органи виконавчої влади.

Оператори не пізніше ніж за 8 годин до застосування графіків повідомляють споживачів через свої сайти або оперативну лінію. У розпорядженні про введення в дію графіків мають вказувати строк і час початку та завершення застосування упродовж доби та кількість черг.

Максимальна тривалість перерви в електропостачанні споживачів:

  • не має перевищувати 4 години,
  • в умовах мінусових температур (нижче -10 °C) — 2 години.

Під час воєнного стану та впродовж року після його припинення тривалість перерви в електропостачанні споживачів не може перевищувати 6 годин упродовж доби з можливим відхиленням в сторону збільшення на не більше ніж 1 годину незалежно від температури зовнішнього повітря.

Коли введені в дію графіки не забезпечують дотримання заданого режиму споживання електричної потужності, диспетчер після попередження може застосувати:

  • графіки аварійних відключень;
  • спеціальні графіки аварійних відключень в обсягах, необхідних для виконання встановлених режимів електроспоживання, з урахуванням безпеки життя та здоров’я людей.

На період дії воєнного стану та впродовж 12 місяців після його скасування до промислових підприємств не застосовують графіки за таких умов:

  • зниження обсягу споживання електроенергії у години максимального навантаження на 50% до серединного рівня споживання в години максимального навантаження;
  • зниження обсягу споживання електроенергії у години напівпікового навантаження на 25% до серединного рівня споживання у години напівпікового навантаження.

Промислові підприємства можуть:

  • запропонувати альтернативний варіант зниження власного рівня споживання електричної потужності та обсягу споживання електроенергії;
  • узгодити його з відповідною військовою адміністрацією та операторами.

Самовільне перемикання споживачем навантаження, внесеного до графіків, на інші джерела живлення, дає підприємству право відключити приєднання споживача від джерела електропостачання після додаткового попередження споживача про порушення встановленого режиму зниження електроспоживання та невжиття ним заходів щодо зниження навантаження упродовж 10 хвилин.

Наказ набере чинності з дня його опублікування. Станом на 15.12.2022 документ офіційно не оприлюднили.


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025

14 вересня 2024 року Уряд затвердив проект Держбюджету на наступний 2025 рік. Законопроект зареєстрували за № 12000. Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф з найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Але Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану в огляді
5

Реєстрація ФОП 2024

Реєстрація ФОП є важливим кроком для тих, хто планує розвивати свій бізнес в Україні. Ця процедура містить кілька етапів, як-от підготовку документів, подання заяви та отримання відповідних дозволів. Після успішної реєстрації ФОП отримує право провадити підприємницьку діяльність, а також користується низкою податкових та правових переваг. Важливо дотримати всіх вимог, щоб провести успішну реєстрацію ФОП
43508

Медичне страхування працівників за рахунок роботодавця: які податки сплатити

Консультація допоможе правильно облікувати страхові внески та оподаткувати вартість медичного страхування у вигляді страхових платежів, які сплачуються за рахунок витрат роботодавця
33170

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19922

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді