Платник податків має право на нерозголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання посадовими особами службових обов’язків, окрім випадків, коли це прямо передбачено законами.
Відповідно, посадові особи контролюючих органів зобов’язані не допускати розголошення інформації з обмеженим доступом, що одержується, використовується, зберігається під час реалізації функцій, покладених на контролюючі органи.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Інформація, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв’язку з обліком платників податків, вноситься до інформаційних баз даних і використовується з урахуванням обмежень, передбачених для податкової інформації з обмеженим доступом. Причому розпорядників відповідної інформації (зокрема, про певну особу) також зобов’язано вживати заходів щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до неї інших осіб.
Надання ж такої інформації є можливим тільки за умови дотримання порядку, встановленого чинним законодавством України.
Міндоходів зауважило, що окремі відомості про юридичних та фізичних осіб можна отримати з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців у порядку, затвердженому наказом Мін’юсту від 14.12.2012 № 1846/5.